Bilecik'teki Kayı Anıtı'nı ışıklandıran kabloları kestiler!

Bilecik çevre yolu üzerinde bulunan Söğüt kavşağındaki Kayı Anıtı'nı ışıklandıran tüm kablolar kesilerek tahrip edildi.

17 Haziran 2019 Pazartesi 14:25
Bilecik'teki Kayı Anıtı'nı ışıklandıran kabloları kestiler!

Osmanlı Devleti'nin kurulduğu topraklar olan Bilecik'in Söğüt ilçesine; Bilecik-İstanbul, Bilecik - Eskişehir karayolu üzerinde gidilen Söğüt kavşağında devasa bir Kayı Aşireti'nin amblemi olan iki ok bir yay şeklinde bir anıt yapıldı. Bir süre önce yapılan anıtı aydınlan ışıklandırma kabloları kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kesilerek tahrip edildi. Konu hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, "Eskişehir İstanbul yolu, Söğüt kavşağı üzerinde bulunan Kayı Anıtı'na kimliği belirsiz kişilerce saldırıda bulunulduğu belirtildi. Saldırganların anıta ait elektrik kablolarını tahrip etmiş. Anıta verilen tahribatın giderilmesi için çalışmaların başlattık ve soruşturma başlatılması için gerekli adımları attık" dedi.

Kayı Anıtı'nın kaldırıldığına ilişkin söylemlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulanarak, Şahin, "Kayı Anıtı’nın aydınlatmasının benim talimatıyla kapatıldığı yönündeki sözler asılsız ve kötü niyetli yalanlardan ibarettir" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Haziran 2019 Pazartesi 14:25

YORUM YAZ

  • sukrusukru1 ay önce
    O kabloları kesenleri yakalayıp o kabloları gerisine tıkıp birde elektrik vermek gerek aslında.
  • Emine Altin Emine Altin 1 ay önce
    Icimizdeki hacli siyonistler hakimiyetlerini kaybedince iyice kudurdu

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Temmuz 2019