Bilecik’te ’Web Kadastro’ yardım masası

Bilecik Kadastro Müdürlüğünce kurulan ’Web Kadastro’ yardım masası hizmete açıldı.

18 Nisan 2019 Perşembe 16:12
Bilecik’te ’Web Kadastro’ yardım masası

Bilecik Kadastro Müdürlüğünce kurulan ’Web Kadastro’ yardım masası hizmete açıldı.


Kadastro Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ’Web Kadastro’ yardım masasıyla, parsel sorgulama, e-randevu işlemleri, kadastro askı ilanı, web tapu işlemleri, e-tahsilat işlemleri ve başvuru sorgulama işlemlerinin gerçekleştirilebileceği kaydedildi. Sürekli kurumsal gelişim projesi kapsamında, Kadastro Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatlarında TS EN ISO 9001 standardına göre yüksek seviyeli yapı bilinciyle kurulan kalite yönetim sisteminin devamının sağlanabilmesi ve hizmet kalitesinin artırılması amacıyla ’Web Kadastro’ yardım masasının açıldığı bildirilen açıklamada, ’’Web kadastro yardım masasıyla vatandaşlarımızın, bilgiye erişim olanaklarını artmak, bilgi ve iletişim teknolojilerinde kaydedilen gelişmelerle birlikte büyük bir değişim ve dönüşüm sürecine vatandaşları da adapte etmektir. Bilgi toplumuna geçişle birlikte üretilen bilginin, paylaşılması ve dağıtılması kolaylaştırılmıştır. Vatandaşlar taleplerini, dijital ortamda yapabileceklerdir. Çalışanlardan talep etmelerinden dolayı iş gücü kaybına neden olmayacaktır. Uygulanan hizmetle vatandaşın memnuniyeti artacaktır" ifadelerine yer verildi.


Kadastro Müdürü Sadık Yıldırım, ’Web Kadastro’ sistemi hakkında kurum ziyareti sırasında Bilecik Valisi Bilal Şentürk’e bilgi verdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Nisan 2019 Perşembe 16:12

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Mayıs 2019