Seçim 2019 Sayfası

Polonya'da bıçaklı saldırıya uğrayan belediye başkanı yaşamını yitirdi

Polonya'da, bir etkinlik sırasında bıçaklı saldırıya uğrayan Gdansk Belediye Başkanı Pawel Adamowicz, yaşam mücadelesini kaybetti.

14 Ocak 2019 Pazartesi 18:58
Polonya'da bıçaklı saldırıya uğrayan belediye başkanı yaşamını yitirdi

Polonya'da bıçaklı saldırıya uğrayan Gdansk Belediye Başkanı Pawel Adamowicz hayatını kaybetti.

Polonya Sağlık Bakanı Lukasz Szumowski, Gdansk Tıp Fakültesi Hastanesi önünde yaptığı konuşmada, bıçaklı saldırıya uğrayan Gdansk Belediye Başkanı Pawel Adamowicz'in hayatını kaybettiğini söyledi.

Adamowicz, ülkenin en büyük yardım kuruluşlarından Büyük Noel Yardım Orkestrası'nın kentte düzenlediği etkinlikte konuşma yaptığı sırada bir kişi tarafından bıçaklanmıştı.

"Siyasi öç almak amacıyla" yaptı

Kalbine ve karın bölgesine çok sayıda bıçak darbesi alan Adamowicz, Gdansk Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılmıştı.

Olayın ardından yakalanarak gözaltına alınan 27 yaşındaki saldırganın, daha önce banka soygunu gibi suçlardan sabıka kaydı bulunduğu ve saldırıyı "siyasi öç almak amacıyla" gerçekleştirdiğini söylediği kaydedilmişti.

Akli dengesinin yerinde olmadığı belirtilen saldırganın, geçmişte başka suç nedeniyle hapis cezası almasından Adamowicz'in Sivil Platform Partisini sorumlu tuttuğu aktarılmıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ocak 2019 Pazartesi 18:58

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Nisan 2019