• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Berber, kuaförler, kafe, lokanta ve restoran çalışanları ne zaman aşılanacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, haziran ayında korona aşılarına yoğunluk vereceğini açıklamıştı. Sağlık Bakanlığı korona aşı bilgilendirme platformunda ne kadar aşının yapıldığı canlı olarak takip edilmekte. Türkiye’de 10 Haziran itibariyle iki doz aşı yaptıranların toplam sayısı 32 milyonu geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 45 yaş üstünün aşılanmasına geçildiğini açıklarken bazı meslek gruplarının da aşı programına alındığını duyurdu. Peki Berber ne zaman aşılacak, kuaförler ne zaman aşılacak, kafe çalışanları ne zaman aşılacak, lokantada çalışanlar ne zaman aşılacak? Restoran çalışanları ne zaman aşılanacak?

Yeniakit Publisher
2021-06-11 08:49:00 -
Berber, kuaförler, kafe, lokanta ve restoran çalışanları ne zaman aşılanacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugünden itibaren 3 yeni meslek grubunun daha aşılama takvimine dahil edileceğini açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Aşı programımızda meslek gruplarımızın tanımlanmasına devam ediliyor. Yarından (bugünden) itibaren gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları da programa dahil ediliyor. Bu güce güvenin. Aşı programı kapsamında berber ve kuaförler de aşılanmaya başlıyor. Randevularınızı bugünden itibaren alabilirsiniz. Bu güce güvenin. Yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatlar aşı programına dahil oluyor. Yarından (bugünden) itibaren tüm avukatlarımız aşı olabilirler. Bu güce güvenin."

Aşı randevusu nasıl alınır?

Koronavirüs aşı randevusu MHRS’den alınıyor. Aşı durumu e-Nabız uygulamasından veya kısa mesaj yoluyla öğrenilebiliyor. SMS yolu ile öğrenmek isteyenler 2023’e ASI yazıp boşluk bırakıp kimlik numarasını yazıp tekrar boşluk bırakıp kimlik seri numarasının son 4 hanesini yazarak gönderiyor. Aşı durumu sorgulaması sonucu aşı yapılacak grupta yer alınıyorsa randevu için Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden tarih ve saat seçilerek randevu oluşturulabiliyor. Randevu sonrası kısa mesaj ile bilgilendirme yapılıyor. Ayrıca randevu bilgileri e-Nabız ve MHRS uygulamalarında da görünüyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23