Belediyede kadro verilmeyen İYİ Parti'den CHP'ye sert tepki! "Emek verdiğimiz ittifak sarsıldı"

İYİ Parti Akhisar Teşkilatı, CHPli Belediye Başkanı Besim Dutlulu'nun iki parti arasındaki ittifak protokolüne uymadığını öne sürerek, belediye binası önünde eylem yaptı.

12 Eylül 2019 Perşembe 19:19
Belediyede kadro verilmeyen İYİ Parti'den CHP'ye sert tepki! "Emek verdiğimiz ittifak sarsıldı"

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu'nun, iki parti arasındaki protokole rağmen belediye kadrosunda İYİ Partililere yer vermediği belirtildi.

Dutlulu'ya tepki gösteren parti mensuplarının belediye önünde toplandığı bildirilen açıklamada, daha sonra üzerinde "Adalet" yazılı siyah çelengin belediye binasına bırakıldığı kaydedildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu, Dutlulu'nun iki parti arasındaki ittifak ruhuna aykırı davrandığını savundu.

Kındıroğlu, şunları kaydetti:

''Akhisar Belediyesine üçüncü belediye başkan yardımcısının da atanması haberi üzerine aylardır emek verdiğimiz ittifakın sarsıldığını ve verilen sözlerin de tutulmadığını görüyoruz. Bu aynı zamanda siyasi etik ve dürüstlüğe de sığmaz. Yaşamayı istemediğimiz bu gelişmeler ışığında ittifak ruhunu zedeleyen Akhisar Belediye Başkanı ve Akhisar CHP İlçe Örgütünü kınıyorum.''

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2019 Perşembe 19:19

YORUM YAZ

 • Kamil HOŞOĞLUKamil HOŞOĞLU6 gün önce
  Ey meral.. chp ye hdp yetiyordu da sen niye yama olmaya çalıştın. Ne kerametlerini görmüştün. bu bir savaştır. Ganimetten pay vermek artık sözlerinde durmayanların yetkisindedir. Milletin malını ganimet olarak almakla milletin ahını almanın arasında bir fark olmadığını bir gün anlayacaksın.
 • Tata Tonga Tata Tonga 6 gün önce
  Evet emekli çok rahatlıyorum... seni ne rahatlatıyor? Rahat mısın? Mutlu musun? Huzurlu musun? Afiyettesin inşallah...
 • ChpkkChpkk6 gün önce
  Hizmetin seni beni olmaz hani nedir bu hizmet aşkı ? Yoksa size ekmek düşmedi mi ? Koltuk sevdasına MHP'den kaçanlar, yine koltuksuz mu kaldı ?
 • emekliemekli6 gün önce
  tata tonga;kendinizi böyle mi rahatlatıyorsunuz.
 • MuroMuro6 gün önce
  Iyi olmus beter olun.
 • AyhqnAyhqn6 gün önce
  Ne oldu kemik vermediler mi size?
 • saddisaddi6 gün önce
  yazıklar olsun sizin gibi milliyetçi görünen zerdüştlere. iyi olmuş. size müstehak.
 • Tata Tonga Tata Tonga 6 gün önce
  Sıkıyorsa TRT halkında Osman Öcalan kararını da haber yapsanıza... CHP ye vurmak kolay, iyi partiye vurmak kolay, İmamoğlu'na vurmak kolay, Davutoğlu na, Babacan a vurmak kolay... hadin yiğitler... hani Hakkın yanındaydınız? Haksızlıklar karşısında susmuyordunuz?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Eylul 2019