Bedelli askerlik uygulaması çıkar mı? Muharrem İnce'den son dakika bedelli askerlik çıkışı

Seçimlerden önce bedelli askerlik uygulaması çıkar mı sorularının sorulduğu şu günlerde cumhurbaşkanı adaylarından son dakika bedelli askerlik açıklaması geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Muharrem İnce bedelli askerlik konusunda ne söyledi?

17 Mayıs 2018 Perşembe 09:15
Bedelli askerlik uygulaması çıkar mı? Muharrem İnce'den son dakika bedelli askerlik çıkışı

Seçimlerden önce bedelli askerlik çıkar mı sorularının sorulduğu şu günlerde cumhurbaşkanı adaylarından son dakika bedelli askerlik açıklaması geliyor. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce bedelli askerlik konusunda ne söyledi?

Kataldığı bir televizyon programında son günlerin en çok merak edilen konularından biri olan bedelli askerlik çıkar mı? soruna CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'den açıklama geldi. Muharrem İnce bedelli askerlik geliyor mu sorusuna şu şekilde cevap verdi:

"Bedelli askerlik benim gündemimde yok. Kızabilirler bana, profesyonel ordu neden olmasın? Ama Türkiye'de devlet okullarında okumuş 8 ay gitmiş er olarak askerlik yapmış birisi olarak, kendi çocuğu askerlik yapmış bir çocuğun babası olarak, Türkiye'de bu terörle mücadele sorununu çözmeden ben böyle bir şeyi gündeme getirmem." 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geçtiğimiz günlerde son dakika açıklaması gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Bedelli askerlik şu anda hükümetimizin gündeminde değil. Hele gele bir tarafta Afrin bir tarafta Fırat Kalkanı varken, bu şehitlerimize özellikle gazilerimize saygısızlık olur. Bu işlerin istismarını yapanlar da çok çok fazla. Hayırlısıyla şu önümüzde seçim bitmiş olsun, başkanlık sistemine geçiş dönemi hallolduktan sonra bunlar tekrar masaya yatırılır, atılması gereken adım varsa bu adımlar atılır. Ama şu anda böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil.’’ açıklamalarında bulunmuştu. Hükümetten bedelli askerlik yok açıklaması gelirken bedelli askerlik bekleyen asker adayları bedelli askerliğin seçimlerden önce çıkmasını bekliyor.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe 09:15

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Ocak 2019