• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

BBP'den Fatih Erbakan'a Özür çağrısı

Yeniakit Publisher
2024-02-21 01:25:00 -
BBP'den Fatih Erbakan'a Özür çağrısı

Büyük Birlik Partisi (BBP), gazeteci Murat Yetkin'e verdiği mülakatta BBP ile ilgili sarf ettiği sözler nedeniyle Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'a özür dile çağrısında bulundu.

Güney, 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde ise büyükşehirlerde ve terör örgütünün uzantısı partilerin belediyeleri kazanma riski olan seçim çevrelerinde aday göstermeyerek Cumhur İttifakı adaylarını desteklediklerini kaydederek, şunları söyledi:

"Türkiye genelinde, seçim çevrelerinin dörtte birinde yani sadece 350 belediye başkanlığında aday göstermiş olmamıza rağmen yüzde 2, yaklaşık 1 milyon oy aldık. Büyük Birlik Partisi kurulduğundan bugüne, terörle iltisakı olmayan tüm siyasi partilerle ve kuruluşlarla ilişkilerini saygı ve nezaket çerçevesinde sürdürmüş ve yine aynı hassasiyetiyle ülkemize ve milletimize hizmet etme mücadelesine devam etmektedir.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Sayın Fatih Erbakan'ın, Gazeteci Murat Yetkin'e verdiği mülakatta partisinin AK Partiyle yaptığı görüşmelerle ilgili, meramını anlatmaya çalışırken, partimize ve mensuplarımıza yönelik yaptığı ve en hafifiyle nezaketsizlik, saygısızlık olarak değerlendirilebilecek sözlerinden dolayısıyla camia olarak üzüntü duyduk.

'Özür dilemeye davet ediyoruz'

Kendilerinin yaptığı müzakereler, pazarlıklar ve çıkar hesapları bizi ilgilendirmiyor. Konunun bizi ilgilendiren tarafı söyleyecek söz bulmakta zorlananların Partimizi kılıf olarak kullanmaya çalışmasıdır. Kardeşlerimizin partisi olarak gördüğümüz Yenide Refah Partisi Genel Başkanı Sayın Fatih Erbakan'ı partimiz ve mensuplarından özür dilemeye davet ediyoruz."

Güney, "Büyük Birlik Partisi, öncelikli olarak, ülkemizin maruz kaldığı dış müdahaleler ve yine dış destekli terör örgütlerinin ülkemizi hedef alan saldırılarına karşı taşıdığı hassasiyet nedeniyle Cumhur İttifakı içinde yer almış ve Cumhur İttifakı'nın bileşeni olmaya devam etmektedir" diye konuştu.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, gazeteci Yetkin'e verdiği mülakatta BBP'yi hedef alarak, "Bize il ve ilçe adaylıkları yerine 2-3 Belediye Meclisi üyeliği teklif ettiler. Anketlerde binde 6-7 civarında oyu görünen BBP’ye teklif ettikleriyle aynı. 14 Mayıs’ta Türkiye genelindeki yüzde 3 oyu da, kendileriyle işbirliğinin “yüzü suyu hürmetine” aldığımızı söylediler bize. Bunu kabul edemezdik." demişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Aga

Ha Yeniden refah ha babasının mirası Farketmez bu da menfaat partisi Ak parti uzak durmalı bunlardan

Gakgolar

Özür, erdemli kişilerin yapacağı bir iştir.Adamin bir haramzade olduğunu bilmeyen mi var . Refahın malına mülküne çöküp saadet ve mutluluk içinde olduğu hâlde,doymayan, yeni bir organizasyon ile yeniden mali götürme şehvetiyle piyasada arzı endam etmeye çıktığını kestirmek zor değil.Ne özürü Başkan.İnşaallah bütün Türkiye'de belediye meclislerinde oyumuz BBP olacaktır,buna çalışıyoruz.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23