Bayramlığını hediye bıraktı

‘Milyonluk Kudüs gösterisi’nde İsrail askerleri tarafından şehit edilen 15 yaşındaki Heysem İmad el-Cemel, bayramlık ayakkabılarını vasiyetle hediye bıraktı.

12 Haziran 2018 Salı 11:58
Bayramlığını hediye bıraktı

Gazze sınırında geçen cuma günü düzenlenen ‘Milyonluk Kudüs gösterisi’nde İsrail askerleri tarafından şehit edilen 15 yaşındaki Heysem İmad el-Cemel, bayramlık ayakkabılarını vasiyetle hediye bıraktı.

Oğlunun giyemediği ayakkabılara ve geride bıraktığı eşyalarına bakarak ağlayan anne Vurud el-Cemel (35), Heysem istememesine rağmen bu bayramda giymeleri için 3 oğluna ayakkabı aldığını anlattı.

Anne Cemel, gösterilere katılma konusunda ısrarcı olan oğlu Heysem’in şehit edilme ihtimalini düşünerek ayakkabılarının arkadaşına verilmesi vasiyetinde bulunduğunu dile getirdi. Oğlunun eyleme gitmeden önce kendisinden geri dönemezse üzülmemesini istediğini aktaran anne Cemel, “İçim hiç rahat değildi. Vakit ikindi olunca dayanamadım, Heysem’i alıp dönmek için sınıra gittim. Oraya vardığımda karnından yaralandığını ve hastaneye götürüldüğünü söylediler. Hastaneye koştum. Son nefeslerini veriyordu. İşgalci İsrail onu katletti. Ama biz davamızdan vazgeçmeyeceğiz” dedi.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haber Tarihi: 12 Haziran 2018 Salı 11:58

YORUM YAZ

  • OsmanOsman5 ay önce
    TEBBET YEDA EY YAHUD. DİREN FİLİSTİN ZAFER SENİNDİR BİİZNİLLAH.
  • ramazan abdullahramazan abdullah5 ay önce
    ALLAH RAHMET ETSİN.ONA CENNETİNİ VERSİN.İNŞAALLAH.MESCİDİ AKSAYA CANINI HEDİYE EDENİN KARŞILIĞI BU OLSA GEREK

Günün Karikatürü

14 Kasım 2018