Bayram ikramiyesi emeklilerin yüzünü güldürecek

Bayram ikramiyesi emeklilerin yüzünü güldürdü. İkramiye sayesinde ek gelir elde eden emekliler, yeni ödemeyi heyecanla bekliyor.

13 Temmuz 2018 Cuma 09:53
Bayram ikramiyesi emeklilerin yüzünü güldürecek

İlk bin liralık ikramiye Ramazan Bayramı öncesinde ödenmişti. Emeklilere, Kurban Bayramı öncesinde de bin lira ikramiye verilecek.

Yasaya göre, ikramiyeden yararlanmak için ödemenin yapılacağı tarihte gelir ve aylık alıyor olmak gerekiyor.

Yani Kurban Bayramı ikramiyesinin ödeneceği tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da bin lira ikramiyeyi alabilecek.

TARİHE DİKKAT

Sosyal Güvenlik Kurumu`na emeklilik için dilekçe verilen tarih büyük önem taşıyor. Kurban Bayramı`nda ikramiye 31 Temmuz`a kadar emekliliği hak eden ve bu tarih de dahil olmak üzere emeklilik için dilekçesini verenlere ödenecek.

1 Ağustos ve sonrasında emekliliğe hak kazanan ve dilekçesini verenler ise bu yıl Kurban Bayramı`nda ikramiye alamayacak.

MALUL OLAN DA ALIYOR

Dini bayram ikramiyesi sadece emeklilere ödenmiyor. Malulen emekli olmuş malullük aylığı alan kişilere de bin lira ikramiye veriliyor.

Dul ve yetimler ile sürekli iş göremezlik geliri alanlara da ikramiye ödeniyor. Ancak ödenecek tutar, ölüm aylığı/iş göremezlik oranı üzerinden hesaplanıyor.

Örneğin; yüzde 50 ölüm aylığı bağlanan kadına, 500 lira ikramiye ödeniyor. 2 aylık alanlara ise hangisinde oran daha yüksek ise onun üzerinden ödeme yapılıyor.

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Temmuz 2018 Cuma 09:53

YORUM YAZ

 • ZonguldaklıZonguldaklı8 ay önce
  Çarşı pazar yanıyor.ikramiye çare değil.acilen bir şeyler yapılmalı.
 • hasanhasan8 ay önce
  Devletimiz var olsun.Çok güzel amma.bizi böyle alıştırırsa olmadığı zaman bu insanlık hali neler denir.neler. yinede büyükler bilir.saygılar.
 • hasanhasan8 ay önce
  Devletimiz var olsun.Çok güzel amma.bizi böyle alıştırırsa olmadığı zaman bu insanlık hali neler denir.neler. yinede büyükler bilir.saygılar.
 • hay bin gunduzhay bin gunduz8 ay önce
  Reis büyüksün!
 • zeynel abidin kandemirzeynel abidin kandemir8 ay önce
  işçiler olarak bizlerde bekliyoruz.malum işçi bayramında dahi memurlar tatilken işçiler çalışıyor.bizi işverenin vicdanına bırakmadan bi bayramda bizim yüzümüzügüldürsün büyük başkan

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mart 2019