Bayram şekeri alırken bunlara dikkat etmezseniz hasta olursunuz!

Bayram şekeri alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Sizler için araştırdık...

14 Haziran 2018 Perşembe 17:08
Bayram şekeri alırken bunlara dikkat etmezseniz hasta olursunuz!

Ramazan bayramı geldi çattı. Herkes misafirlere ve bilhassa çocuklara ikram etmek için çeşit çeşit bayram şekeri almaya başladı. Fakat her bayram şekeri sağlıklı mı? Sadece paketinin cezbetmesiyle bir şekeri satın almak doğru mu?

Şeker üretirken birçok madde kullanılır. Bunlardan bir tanesi de renklendiricilerdir. E10 Karmin boya içeren şekerler sağlığımızı bozar. Çünkü bu madde böceklerden elde edilir ve baışıklık sisteminiz zayıfsa hastalanmanıza sebep olur. Ayrıca uzmanlar hayvansal katkı maddesi içeren şekerlerin kansere sebep olduğunu söylüyor. Şeker kaplarının üzerindeki jelatinlerde yazılan E471, E472, E473, E474, E475, E476 ve E477 mono - digliserit ve tuzlarını içeren ürünlerde, hayvansal ve bitkisel yağlar kullanılır.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 17:08

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mart 2019