Bayram Ali Öztürk Hocaefendi: Allah, Kur'an-ı Kerim'i neden Ramazan ayında indirdi?

2006 yılında şehit edilen Bayram Ali Öztürk Hocaefendi'yi rahmet yad ederken, vermiş olduğu Ramazan sohbetiyle bu kutlu ayın feyz ve bereketini bir kez daha yaşıyoruz.

18 Mayıs 2019 Cumartesi 11:42

2006 senesinde İsmailağa Camii'nde verdiği vaaz sonrasında şehit edilen Bayram Ali Öztürk Hocaefendi, bir sohbetinde Kur'an-ı Kerim'in neden on bir ayın sultanı Ramazan-ı şerifte indirildiğini anlattı.

Sohbetine, Cenab-ı Hakk'ın 'Kelam' sıfatına değinerek başlayan Öztürk Hocaefendi, Rabbimizin sahip olduğu bütün güzelliklerin Kur'an-ı Kerim'de Mevla tarafından dile getirildiğini belirtmiştir.

Hz. Aişe'nin (ra) "Allah'la konuşmak isteyen Kur'an-ı Kerim okusun" sözüne de değinen Bayram Ali Öztürk Hocaefendi, yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'in indirildiği bu mübarek Ramazan ayının ne kadar bereketler, hayırlar var ise hepsini barındırdığını belirtmiştir.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 11:42

YORUM YAZ

  • HodcaHodca5 gün önce
    Yüce Allah insanlara aklını kullan, düşün, hakkı söyle, adaletli ol dedi.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mayıs 2019