Batı algı operasyonuna başladı! ‘Cezaevindeki DAEŞ’liler kaçıyor”

Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'na, "Tutuklu DAEŞ'liler kaçacak" yaygarası kopararak karşı çıkan Batı, teröristlerin kaçmaya başladığı algısı oluşturmaya başladı.

12 Ekim 2019 Cumartesi 11:48
Batı algı operasyonuna başladı! ‘Cezaevindeki DAEŞ’liler kaçıyor”

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusuna yönelik Çarşamba günü başlattığı Barış Pınarı Harekatı 4. gününe girerken, operasyon İngiltere basınında geniş yer bulmaya devam ediyor. Algı operasyonuna başlayan Financial Times gazetesi Batı'da kınanan operasyonun Türkiye içinde destek bulduğuna vurgu yapıyor.

"DAEŞ'liler kaçtı" yaygarası

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Times gazetesi, DAEŞ'lilerin tutulduğu ve güvenliğini sözde Kürtlerin sağladığı cezaevi ve kamplardan ilk firar haberlerinin gelmeye başladığını duyurdu ve "ilk DAEŞ'li tutukluların dün akşam kaçtığını" iddia etti.

Times, Suriye Demokratik Güçleri'ne dayandırdığı haberinde, Kamışlı'daki Navkur cezaevinden dün 5 DAEŞ'linin kaçtığına ancak bu bilginin bağımsız kaynaklarca doğrulanamadığına dikkat çekiyor. Kamışlı'da dün bomba yüklü araçla yapılan saldırıyı ise DAEŞ'in üstlendiğini hatırlatıyor.

Bu cezaevlerinin güvenliğinden sorumlu Kürtlerin, Türkiye'nin operasyonuna karşı koymak için buralardan ayrılmasıyla, cezaevi ve kampların güvenlik ve düzeninin çökmeye başladığı aktarılıyor.

Daha güneydoğuda el Hol kampında 70 bin kadar DAEŞ yakınının yaşadığını belirten Times, burada da protestoların ve ayaklanmaların başladığını, dün yaşanan bir kaçma girişiminin ise engellendiğini duyuruyor. Times bu bilgiyi de ana çatısını Kürt PYD teröristlerinin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri'ne dayandırıyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2019 Cumartesi 11:48

YORUM YAZ

 • Tr.Tr.5 gün önce
  Yanlış...Türkler geliyor uykuları kaçıyor.
 • ErdemErdem5 gün önce
  Avrupa onu da sen düşün 
 • Kemal Kemal 5 gün önce
  Hepisinin avrupa vatandasiPasaportlari da var...
 • çaplıçaplı6 gün önce
  ülkemizden kovduğumuz bu işgalci ,soykırımcı ve ırkçıbatılıların ,altmış yıldır peşinden koşmuşuz .her zaman çifte standartlarını görüyorduk bile bile lades .bu sefer şu batının defterini dürelim kurdelesini keselim kısasa kısas alttan almak yerine ne mal olduklarını yüzlerine söylememiz lazım. bununda en iyisini kasımpaşa delikanlısı resimiz yapıyor. helal olsun ALLAH razı olsun .
 • suatsuat6 gün önce
  Sahip çıkın kaçmasınlar, neye kaçıyorlar, zaten her ikisininde sahibi belli
 • Öztürk ÖZİSLAMÖztürk ÖZİSLAM6 gün önce
  Yazmıştım dün PKK BİLEREK BIRAKACAK ONDAN SONRADA TÜRKİYE KAÇIRDI diyecekler diye. Bizim basınımız sürekli bu yönde yayın yapmalıdır. Çünkü bölgede PKK DAEŞ beraberler. PKK ve DAEŞ in ortak düşmanı artık TÜRKİYE. DAEŞ ve PKK yı da finanse edip eğiten İSRAİL dir. 
 • AlperenAlperen6 gün önce
  Evet Batılılar suçüstü yakalandılar.Kendi teröristlerinin gebertileceğinden artık kuşkuları kalmadığı İçin kaçıyor bahanesine sığınıyorlar.Kaçırtmayın. Bize teslim edin biz sahiplerine postalarız.
 • Murat gözükaraMurat gözükara6 gün önce
  Cezaevleri boşaltıldı zaten.. Kimse yok ki..
 • mustafamustafa6 gün önce
  ABD nin islama saldırabilmek için11 EYLÜL kurmacasını düzenlşediği malum...aynı şekilde Avrupada, Amerikada kendi kuklası olan DEAŞ lılara kanlı düzmece eylem yaptırması sürpriz olmaz!
 • MERIMANNMERIMANN6 gün önce
  METE BU NAMERTLER AVRUPAYA SIZMAZLAR CÜNKÜ BU DIBI BOZUK DEAS SÜRÜSÜ AVRUPANIN BESLEDIGI ARTIKLARDIR AYNI PKK YPG FETO DENILEN VE TÜRKIYE KARSITI OLANLARI ZATEN HEP AVRUPA BESLIYOR VE TÜRKIYEYE KARSI YETISTIRIYOR BU TERÖRISTLER PRASSA GIBI YERDE BITMIYOR BUNLARI BESLEYECEK SILAHLANDIRACAK VE IDOLOJIYI BEYINLERINE SOKAN ALMANYA FRANSA INGILTERE BELCIKA ITALYA YUNANISTAN ZETEN MALUM 
 • Konakci Konakci 6 gün önce
  Dead lilafarbene kaciyorsa,o bügle ABD kontrolu altida, ABD salivetiyordur
 • MeteMete6 gün önce
  Işallah hepside Avrupaya sızarlar.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019