• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Rize'nin ardından Artvin'e geçen Başkan Recep Tayyip Erdoğan halka seslendi.

Yeniakit Publisher
2021-07-23 17:57:00 - 2021-07-23 18:49:54
Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başkan Erdoğan sel felaketinin yaşandığı bölgede incelemelerde bulundu. Rize'nin ardından Artvin'e geçen Başkan Erdoğan, vatandaşların isteklerini dinledikten sonra halka seslendi. Başkan Erdoğan, sel felaketine ilişkin hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini bildirerek, hak sahiplerinin mağdur olmayacağını söyledi.

Artvin'in Arhavi ilçesindeki sel felaketine ilişkin hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü, hak sahiplerine ödemelerin en kısa zamanda yapılacağını bildirdi.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Burada felaketin boyutu çok büyük, zarar tespit çalışmalarının ardından gerekli olan ödemeleri yapacağız.

Mağdur vatandaşlarımız için ne gerekiyorsa elimizden geleni yapacağız. AFAD ve İçişleri Bakanlığı bunun takibini yapacak.

İdarecileriniz olarak biz de sabreden vatandaşlarımıza karşı ne gerekiyorsa elimizden geleni yapacağız. Konut noktasında sıkıntı varsa, ki önümüze pek ciddi fatura çıkmadı. Daha çok esnaflarımızın maddi sıkıntısı var. İnşallah onları da bir an önce gidereceğiz. Ödemeleri en kısa zamanda yaparak sizlere ulaştıracağız.

Tabii ki felaket bir imtihandır. Ama ona sabretmek ayrı bir imtihan. Arhavi bunu gösterdi. Şunu bilesiniz ki, bu kardeşleriniz de bu tür felaketler karşısında pes etmez, imkanımız, gücümüz var. Elhamdülillah Türkiye eski Türkiye değil.

Şu anda güçlü bir Türkiye var. Bu güçlü Türkiye inşallah esnafını darda yolda bırakmaz, bunu böyle biliniz. Şu anda bakan arkadaşlarım yanımda. Milletvekili arkadaşlarım, valimiz, kaymakamımız, belediye başkanım yanımda. Hep birlikte inşallah düze çıkana kadar bu işi halledeceğiz ve inşallah benim Arhavili kardeşlerim 'Allah devletimizden razı olsun' diyene kadar.

Çok teşekkür ediyorum, tekrar ölenlerinize Allah'tan rahmet diliyorum. Şu anda aranmakta olan 2 kardeşimizi bulmak suretiyle en azından aileleriyle huzura kavuştuklarını hep beraber görelim istiyorum. Sağolun, varolun, tekrar bayramınız mubarek olsun, cumanız mubarek olsun inşallah, teşekkür ediyorum.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ne Zaman Kurtulur

Rizeli, kendi ürettiği çaya nasıl muhtaç hale geldiğini anladığı gün kurtulacaktır. Anlayabilecek mi? İşte bütün mesele bu.
 • Yanıtla

başkan Rize de halka

çay dağıtmış. doğru mu bu haber?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23