Başkan Erdoğan belediye başkanlarına hitap etti: Parti ayırmadan hepinizi izliyorum

30 büyükşehirin belediye başkanlarını ağırlayan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Parti ayrımı yapmaksızın Büyükşehir Belediyelerimizin durumlarını yakından izliyorum." dedi.

11 Eylül 2019 Çarşamba 13:35
Başkan Erdoğan belediye başkanlarına hitap etti: Parti ayırmadan hepinizi izliyorum

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Külliye'de 30 büyükşehirin belediye başkanlarını ağrıladı. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, "Parti ayrımı yapmaksızın Büyükşehir Belediyelerimizin durumlarını yakından izliyorum." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"Öncelikle 31 Mart seçimlerinde göstermiş olduğunuz başarılardan dolayı her birinizi tebrik ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Seçildiğiniz gün itibarıyla size oy versin vermesin herkese aynı yaklaşımda bulunacağınıza inanıyoruz. Bizler de sizlere aynı samimiyet ve hüsnü niyetle yaklaşıyoruz. Yaklaşacağız.

Sizlerle olmaktan mutluluk duyuyorum

Siyasi olarak farklı düşüncelere sahip olabiliriz. Ancak miletimizin ali çıkarları söz konusu olduğunda birlikte hareket edebileceğimizi düşünüyorum. Özellikle terörle arasına mesafe koymuş başkanlarımızla bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Her fırsatta söylediğim Tek millet, tek bayrak, tek vatan tek devlet tablosunun da burada bir yansıması olduğunu söylemekten de gurur duyuyorum.

İBB başkanlığımı ömür boyu unutmayacağım onurlu bir görev olarak gördüm

Büyük bir sorumluluğun altına girmiş bulunuyorsunuz. Belediye Başkanlığından gelmiş biri olarak sizleri en iyi anlayacak kişi olduğumu düşünüyorum. 1994 yılında kazandığım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına ömür boyunca unutamayacağım bir onurlu görev olarak baktım.

Hizmet söz konusu ise kimsenin partisine bakamayız

Dolayısıyla sizlerin her biriyle şehirlerimizin sıkıntıları, çözümleri, hizmetleri konusunda birlikte olmamız gerektiğini söylemem gerekiyor. Hizmet söz konusu olduğunda hiçbir belediye başkanının partisine bakmadım. İzmir'den Van'a, Muğla'dan Diyarbakır'a kadar hangi şehrimizin ne gibi bir ihtiyacı varsa buna koşmayı görev bildik.

Parti ayrımı yapmaksızın büyükşehirlerimizi izliyorum

Parti ayrımı yapmaksızın Büyükşehir Belediyelerimizin durumlarını yakından izliyorum. Siyasi çekişmelerin geçici, buna karşılık ülke ve şehirlerimize yapılan hizmetlerin kalıcı olduğunu hiç unutmadık. Bundan sonra da aynı şekilde hareket edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Önemli olan, tüm belediye başkanlarımızın ve partilerimizin bu samimi sürece destek vermesidir.

Polemik siyaseti değil, eser siyaseti üretmeliyiz

Ülkenin ve milletin menfaatleri söz konusu olduğunda toplumun fakrlı kesimlerini aynı noktada buluşturmak konusunda gerçekten samimi gayret gösterdik. Belediye hizmetleri gibi ülkemiz nüfusunun tamamını yakından ilgilendiren bir konuda bu yönde göstereceğimiz ortak çaba milletimize umut verecektir. Bu toplantının hedeflediğimiz bu yaklaşımın ilk adımı olmasını temenni ediyorum. Hepimizin bulunduğu yerler polemik siyaseti değil, eser siyaseti üretme yerleridir."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 13:35

YORUM YAZ

 • Dunya liderimizDunya liderimiz4 gün önce
  Hic merak etme bu millette seni izliyor bir yuzukden gemiciklere tranferinizisaray hastaliginizi mulakatla haksiz yere kadrolara insan atamalarinizi insanlari once suclu ilan ettirip sonra kendini akla demenizi akp yakinlarinin mahkemelerden berii olmasini izliyoe sen merak etme
 • Tata TongaTata Tonga4 gün önce
  Sokaktaki vatandaş da izliyor... ama üstünlük taslayıp akpbaşkanı olarak izliyor ise böyle bir yetkisi yok. Çünkü takip olarak sahaya çıktılar... Cumhurbaşkanı olarak izliyor ise Cumhurbaşkanı tarafsız değil. Sahaya çıkıp İmamoğlu ile kıran kırana mücadele etti. Şimdi bak izliyorum haddini bildiririm demesi demokrasiye aykırı...
 • Nur talebesiNur talebesi4 gün önce
  Millet olarak biz de seni ve avaneni izliyoruz ama Dinle imanla merhametle,sadakatle,birlik beraberlikle hiç mi hiç alakası olmayan işlerine,fikir ve düşüncelerineakıl sır erdiremiyoruz.
 • Leyla Leyla 4 gün önce
  Anlıyan anladı anlamayasın inatlasaninsonu kayyumdurbu toplantı yerinde ve anlamlı. Düzgün çalışana eyvallah çalışmayana kendisi istedi deriz sonucuna katlanırlar.
 • 17-25 DARBE DEĞİL HIRSIZLARA SUÇ ÜSTÜ17-25 DARBE DEĞİL HIRSIZLARA SUÇ ÜSTÜ4 gün önce
  sen bir kere tarafsız değilsin ki bunu da defalarca söyledin topal ördek iş yapamaz diye o zaman niyetin iyi değil 
 • Sher EzSher Ez4 gün önce
  Deme yahu,buna cidden insn bir kişi varsa kalksın, bak kimse kalkmadı!!
 • mahmutmahmut4 gün önce
  Ne yapmak istediğin anlaşıldı.Bizlerde ibret ve hayret ile seni izlemekteyiz reis.Son zamanlarda gerçek yüzünüzü görme şerefine nail olduk çok şükür.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Eylül 2019