Başkan Erdoğan'a hakaret eden Zuhal Olcay'a hapis şoku!

5 Ağustos 2016 yılında şarkı söylediği esnada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret eden şarkıcı Zuhal Olcay, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.

12 Temmuz 2018 Perşembe 14:55
Başkan Erdoğan'a hakaret eden Zuhal Olcay'a hapis şoku!

Anadolu 46. Asliye Ceza Mahkemesi, sahnede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle Zuhal Olcay’ı önce 1 yıl hapis cezasına çarptırmıştı. Sanığın geçmişi, sosyal ilişkileri, fiilden sonraki ve yargılama sürecindeki davranışlarını göz önünde bulunduran mahkeme hakimi, Zuhal Olcay’ın 10 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına hükmetmişti.

Olcay’ın cezası, 2010 yılında ‘kamu görevlisine hakaret’ suçundan hakkında açılan davada 10 bin 620 lira adli para cezası aldığı gerekçesiyle ertelenmemişti. Olcay, kararı bir üst mahkemeye taşımıştı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, şarkıcı Zuhal Olcay'a "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 11 ay 20 gün hapis cezası verdi.

CEZAEVİNE GİRMEK ZORUNDA

Karar böylece kesinleşti. Türkiye'nin herhangi bir ilinde açık cezaevine girme hakkı bulunan Zuhal Olcay'ın, cezaevine girer girmez Cezaevi İnfaz Kurumu İdare Kurulu'na başvurarak Denetimli Serbestlik'ten yararlanmak istediğini belirtmesi gerekiyor. Cezaevi İdare Kurulu, başvuru üzerine bir rapor hazırlayarak İnfaz Hakimliği'ne yollayacak. İnfaz Hakimliği de hükümlünün başvurusunu yerinde bulması durumunda tahliyesine karar veriyor.

Denetimli Serbestlik Yasası'ndan yararlanmak için cezaevine girmesi gereken Olcay'ın, başvurusu sonuçlanana kadar cezaevinde kalması gerekeceği öğrenildi. Başvurunun aynı gün sonuçlanabileceği gibi, 1-2 gün sürebileceği de belirtiliyor. Denetimli Serbestlik Yasası gereği, Temmuz 2016 tarihinden sonra ceza alan hükümlüler cezalarının kalan son 1 yılını tahliye edilerek geçirebiliyorlar.

İZLEYİCİLER İHBAR ETTİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından geçtiğimiz aralık ayında hazırlanan iddianamede, şarkıcı Zuhal Olcay’ın, Kadıköy’de 5 Ağustos 2016 tarihinde sahne aldığı yerde şarkı söylerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği belirtildi. Bir vatandaşın 155 polis ihbar hattını araması üzerine Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından suç evrakı düzenlenerek savcılığa yolladığı belirtilen iddianamede, savcılık tarafından da şüpheli Zuhal Olcay hakkında soruşturma başlatıldığı kaydedildi. Şüphelinin şarkı söylediği programın CD’sinin savcılık tarafından bilirkişiye yollandığı, yapılan inceleme sonucu hazırlanan raporda şüphelinin, “Boş vermişim dünyayı” isimli şarkısını söylediği sırada müziğe uyumlu bir şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözler sarf ettiği iddia edildi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Temmuz 2018 Perşembe 14:55

YORUM YAZ

 • ahmet yükselahmet yüksel8 ay önce
  bu kendini sanatçı sanan zerzevat neden hep CHP ,din ve islam ve millet (yani sayın başkanımızın) düşmanı olur biliyor musunuz?Çünkü yalaka takımı rejimin tabak artıklarıyla beslenir ve onalrın attıkları kemiklerle beslendikleri için alışkanlık hala türkiyeyi 1940 larda sanan atalarının izindeki bu kemik yalayıcı takım bildikleri tek iş küfür ve yalakalığa devam etmektedir.Bunları yem borusu olan CHP nin vesayeti ve gasbettikleri İŞbankası millete iade edilince görün siz yalakalığın ne yöne döndüğünü...
 • hocahoca8 ay önce
  Sağa sola saldıracağınıza işini icra etseniz daha iyi değil mi? Sanatçı tüm halkın sevdiği kişi olmalıdır. Siyasetçi isen aday ol. Benimsemek zorunda olmadığın gibi hakaret hakkın da yok.
 • 145314538 ay önce
  Değil Cumhurbaşkanı her hangi bir insana hakaret etmek ne kadar doğru.
 • KürşatKürşat8 ay önce
  Nerene  ...
 • HaticeHatice8 ay önce
  Siz once ulkenizi kucumsemeyin evet bizim ulkemiz gercek anlamda degerli bir ulke ilerde sizin gibi kompleksli kisiliksiz bu ulkeye ihanet etmeyi bu ulkeyi kucumsemeyi adet haline getirenler insallah bir gun gercekleri kabul edersiniz bu asagilik kompleksinden bir kurtulabilseniz ulkenin degerini o zaman anlarsiniz mantiksiz cahiller oyle bir serefli ulkeyizki allah bizim ulkemize 600 yil hilafeti vermis hilafet nedir onu bilmezsin cunku cahilsin hilafetin allahin katindaki degerini bile bilemezsin bu cahile anlatiyorumki
 • KanuniKanuni8 ay önce
  Sana ne ?
 • KürşatKürşat8 ay önce
  Ne kadar aş.fte fa.işe var ise; Reis'e hakaret ediyorlar acaba neden?. Reis' e hakaret etmezlerse fa.işelik yaptırmıyorlarmıki ...
 • VeliVeli8 ay önce
  Demekki  ....  gideceklerin başında sen varsın
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU8 ay önce
  SANATÇI ADI ALTINDA BİZE KARŞITLIK YAPANLARA TAHAMMÜL GÖSTERMEYELİM.
 • anlayana sivri sinek sazanlayana sivri sinek saz8 ay önce
  niye başkan diyorsunuz? hani sistem cumhurbaşkanlığı sistemiydi? lidere başkan demekle büyük ülke olunmaz? nikaragua da başkanlıkla yonetilıyor...
 • Yunus16Yunus168 ay önce
  AVRUPAYA UYUMDAN ABİDİK KUBİDİK KANUNLAR YOK HAFİFLETİCİ SEBEBLER YOK BİLMEM NE SALIN GİTSİN. BU NE YAV
 • ABDABD8 ay önce
  CUMUR BAŞKANINA HAKARET EDENneDENETİMLİ SERBESTLİKnedeparaya çevrilmesin
 • kayıkayı8 ay önce
  eleştiri yapabilirsin sevmeyedebilirsin.amma velakin hakaret edemezsin küfür edemezsin olmaz böyle özgürlük mözgürlük.yolda görsem seni.seni sevmiyorum diye yüzüne tükürsem sonrada özgürüm özgürlük var desem olurmu olmaaazzzz.cezamı çekmek zorundayım.sende çekeceksin cezanı kadın.yemişim affını maffını.
 • AHMETAHMET8 ay önce
  Yılardır bu ülkede hep sol kesimden kişiler cumhurbaşkanı oldu. Zaten dindar, muhafazakar Anadolu evlatlarının hiç sesi çıkmazdı. Dindar, muhafazakar Anadolu evlatları hiç bir zaman , solcu cumhurbaşkanına hakaret etmedi. Aklına bile getirmedi.
 • eminemin8 ay önce
  M.kemal’e küfür etmek nasıl suç ise Cumhurbaşkanına hakaret de suç! Hakaret eden sonucuna katlanır!
 • berzah_berzah_8 ay önce
  ağzı olan konuşuyor,eleştir,yorum yap,ama haddini bil hakaret etme,nasıl sanatçılık bu,sanatınla eleştir,duruşunla eleştir,hakaret etme,siyasiler hakaret eder,öğrenciler eder,sanatçılar eder,yahu devletin başındaki kişiye saygın yok bari makamına göster,oda yok,nasıl kindir bu nasıl bir hasetçiliktir anlamak mümkün değil,ben bunları yapanların neseplerini merak ediyorum gerçekten soyları osmanlıyamı dayanıyor acaba yoksa isim değiştirmiş gayri müslimmi bunlar
 • mehmet önenmehmet önen8 ay önce
  cezasini ceksin ...
 • MahoMaho8 ay önce
  .... git...
 • hercaihercai8 ay önce
  Hangi devlete aitse oraya gitsin! Cezalar da az, 11 ay ne ki! En azindan 5 seneden baslamali! O da kosulsuz.
 • FERSAVERMINFERSAVERMIN8 ay önce
  BU OLCAY DENILEN GECE KULÜPLERIN ... VERILEN CEZA BENC AZDIR HER PISLIK ORTALIGI KOKUTUYORSA CEZALAR CAYDIRICI DEGIL DEMEKTIR.
 • Salih TuranSalih Turan8 ay önce
  Bunun gibi sanatçı sıfatına bűrűnen densiz yűzlerce pislik var bu memlekette...bu camiada Fetö gibi veya Adnan fuhuş çetesi gibi dışarıya çalışsın çok hain var...takip ve operasyonlara devam inşaAllah..!
 • VeliVeli8 ay önce
  Bu vatan İslam vatanıdır beğenmeyen defolur gider
 • Tamer DeğirmenciTamer Değirmenci8 ay önce
  Ülkemizin değerli Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a her platformda hakaret serbest olmamalı.
 • Kenan ÜNERKenan ÜNER8 ay önce
  Hiç kimse Cumhurbaşkanı mıza hakaret edemez ve etmemelidir.Edenler de cezası neyse çekmelidir.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019