• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Başkan Erdoğan seçim sonrası ilk kez konuştu: Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez

Yeniakit Publisher
2024-04-17 12:13:00 - 2024-04-17 13:51:15
Başkan Erdoğan seçim sonrası ilk kez konuştu: Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan yaptığı açıklamada, "Önümüzdeki dönemi yeni bir şahlanışın dönüm noktası haline getireceğiz. Şunu herkes görsün ve bilsin, biz bitti demeden hiçbir şey bitmez. Biz bu ülkenin en dinamik partisiyiz, heyecanımız ilk günkü gibi dipdiri" dedi.

Konuşmasında 31 Mart yerel seçimlerine değinen Başkan Erdoğan, "Sandıktan çıkan takdir hangi yönde olursa olsun saygındır, makbuldür, başımızın üzerinde yeri vardır. Bize oy versin vermesin sandığa giden tüm vatandaşlarımıza müteşekkiriz" dedi.

Katılım oranının düşük olduğunu da belirten Erdoğan, "16 milyon seçmenin iradesi sandığa yansımamıştır. Katılım oranının düşüklüğü partimizin oylarını da etkilemiştir" ifadelerini kullandı.

"Milletin verdiği mesajları doğru okumalıyız. Muhasebeyi yapmak aziz milletimize karşı görevimizdir" ifadelerine de yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştireceğiz. Güçlenmiş şekilde yola devam edeceğiz" dedi.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

31 Mart Pazar günü bir demokrasi bayramı olan mahalli idareler seçimini gerçekleştirdik. Doğudan batıya güneyden kuzeye yurdumuzun dört bir köşesinde vatandaşlarımız sandık başına gitti.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Bölücü örgüt yandaşlarının seçmeni baskı altına almaya dönük teşebbüsleri amacına ulaşamadı. Seçim günü milletimizin sergilediği demokratik olgunluk gerçekten takdire şayandır. Vatandaşımız iradesini ortaya koymuştur. 85 milyon olarak birlikte var olduğumuzu hep birlikte Türkiye olduğumuzu tüm dünyaya yeniden gösterdik.

AK Parti teşkilatları hem kampanyada hem de sandık günü olağanüstü bir mücadeleyle çalıştı. Buradan Cumhur İttifakı olarak birlikte hareket ettiğimiz Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ve ülkücü kardeşlerimize de teşekkür ediyorum.

Bize oy versin vermesin sandığa giden tüm vatandaşlarımıza müteşekkiriz

Sandıktan çıkan takdir hangi yönde olursa olsun saygındır, makbuldür, başımızın üzerinde yeri vardır. Bize oy versin vermesin sandığa giden tüm vatandaşlarımıza müteşekkiriz.

3 ilçe ve 4 belde de seçimlerin yenilenmesine karar verildi

YSK şimdiye kadar 3 ilçe ve 4 belde de seçimlerin yenilenmesine karar vermişti. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak şimdiden bu seçimlere hazırlanacağız. Bu seçimlerin ilk göze çarpan katılım seviyesinin yüzde 78 ile düşük olmasıdır.

16 milyon seçmenin iradesi sandığa yansımamıştır

Bu açıdan birçok zaviyeden kapsamlı değerlendirmeyi hak ediyor. 16 milyon seçmenin iradesi sandığa yansımamıştır. Katılım oranının düşüklüğü partimizin oylarını da etkilemiştir.

Hatay bu kirli senaryolara karşı tavrını çok net bir şekilde ortaya koymuştur

Hatay'a özel bir parantez açmak durumundayım. Hatay pek çok siyasi tartışmalara meze edilen bir şehir oldu. Hatay üzerinden sosyal fay hatlarımızla oynamaya çalıştılar. Hatay bu kirli senaryolara karşı tavrını çok net bir şekilde ortaya koymuştur. Hataylı vatandaşlarıma özellikle teşekkür ediyorum.

Ancak ölülere oy kullanıldığı gibi akla zarar pek çok yalan söylenmiştir. Önümüzdeki dönemde şehrimizi ziyaret ederek Hataylı kardeşlerimize teşekkür edeceğiz. Özellikle depremzede şehirlerimizin süratle ayağa kaldırılması gündemimizin ilk sırasında yer almaya devam edecektir.

Adete bir genel seçim havasına kapılarak sanki ülkeyi yöneteceklerini zanneden zavallılar

Seçim sonuçlarından herkes kendisine göre dersler çıkaracaktır. Sonuçlara bakarak farklı heveslere kapılanlar olduğunu görüyorum. Bunun bir yerel seçim olduğunu unutup şımaranlar, farklı heveslere kapılan zavallılar olduğunu görüyorum. Adete bir genel seçim havasına kapılarak sanki ülkeyi yöneteceklerini zanneden zavallılar.

81 ilimizde tek bir iktidar vardır o da 14-28 Mayıs'ta milletin ülkeyi yönetme vazifesi verdiği Cumhurbaşkanı ve kabinesidir. Dün 16.toplantımızı yaptığımız kabinemiz de görevinin başındadır.

Bu mesajların gereğini de yerine getireceğiz

Milletimiz bizden kapsamlı, samimi ve cesur bir özeleştiri yapmamızı istemiştir. Milletimizin mesajlarını baş tacı ederken sadece bununla yetinmeyip bu mesajların gereğini de yerine getireceğiz.

Muhasebeyi yapmak aziz milletimize karşı görevimizdir

Bizi var eden ilkelerimize çok daha sıkı sarılacağız. Milletin verdiği mesajları doğru okumalıyız. Muhasebeyi yapmak aziz milletimize karşı görevimizdir.

Milletin talepleri ve tenkitleri doğrultusunda kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştirecek, daha da güçlenmiş bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.

Partimizin tökezlemesini bekleyen rakiplerimizi asla sevindirmeyeceğiz. Önümüzdeki dönemi yeni bir şahlanışın dönüm noktası haline getireceğiz.

Şunu herkes görsün ve bilsin, biz bitti demeden hiçbir şey bitmez

AK Parti'nin tökezlemesini bekleyen rakiplerimizi asla sevindirmeyeceğiz. Küçük hesaplar ve tuzaklar peşinde koşanların oyunlarına gelmeyeceğiz. Güçlenmiş şekilde yola devam edeceğiz.

Önümüzdeki dönemi yeni bir şahlanışın dönüm noktası haline getireceğiz. Şunu herkes görsün ve bilsin, biz bitti demeden hiçbir şey bitmez. Biz bu ülkenin en dinamik partisiyiz, heyecanımız ilk günkü gibi dipdiri.

Milletimizin dışında hiç kimsenin yönlendirmesine ihtiyacımız yok

Milletimizin dışında hiç kimsenin yönlendirmesine ihtiyacımız yok. Buradan muhalefete de AK Parti üzerinden kendilerine ikbal devşirmeye çalışanlara da ekmek çıkmaz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gökhan Afşar

Sayın cumhurbaşkanımız ben sizin bir kardeşiniz olarak eğer devamlı kazanmak istiyorsanız birinci öncelik vatandaşın cebini rahatlatın millet hizmete yola havaalanına hastaneye köprüye bakmıyor sayın reisimiz önce vatandaş cebine bakıyor ekonomiye bakıyor emekliler de öyle artık herşey para para para gerisi teferruat sayın cumhurbaşkanımız saygılar benimkisi naçizane bir uyarıda bulunmak

Derhal Seçime

Bu iş Zıvanadan çıktı. Sandığa gitmeyenler de bu sefer gidecek ve emekliyi ezmenizin cezasını kesecektir. Bu arada TÜİK i kapatır, geçmiş yanlışlarını düzeltir( emekli maaşı X5) diyerek seçime giderseniz bir şansınız olabilir. Aksi hiçbir durum seni ve yandaşlarını kurtaramaz. Sinunuz divanı harp.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23