Erdoğan'dan İmamoğlu'na sert sözler! "Valiye hakaret, Cumhurbaşkanı'na hakarettir"

İstanbul Bahçelievler'de vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'li İmamoğlu hakkında, " Valiler Cumhurbaşkanı'nın temsilcisidir. Valiye hakaret Cumhurbaşkanı'na hakarettir, millete hakarettir. Sen bir valiye it diyemezsin." dedi.

20 Haziran 2019 Perşembe 16:05
Erdoğan'dan İmamoğlu'na sert sözler! "Valiye hakaret, Cumhurbaşkanı'na hakarettir"

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un Bahçelievler ilçesinde düzenlenen toplu açılış töreninde halka seslendi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Bahçelievlerin tüm mahallelerindeki, semtlerindeki kardeşlerime sevgilerimi, saygılarımı gönderiyorum. Bahçelievler 31 Mart seçimlerinde de yüzde 50'lik oy oranıyla belediye başkanlığına Hakan Bahadır kardeşimi layık görerek bizleri yalnız bırakmadığını gösterdi. Desteğiniz, sevginiz, ahde vefanız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Bugün burada açılışını gerçekleştireceğimiz toplam bedeli 393 trilyon lirayı bulan 13 ayrı eserin ilçemize, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.

'CHP adayının sicili bozuktur'

Biliyorsunuz pazar günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yenileme seçimi var. Bu seçimde İstanbul halkı iki adaydan birine karar verecek.TV programından önce moderatörlerle otelde bir araya gelip soruları alıyor ve hazırlıkları yapıp gece programa çıkıyor. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bunlarınki yatsıya kadar bile yanmadı. Çabuk söndü. Pazar günü bu mumu tamamen söndürmeye var mıyız? İstanbulumuza layık bir belediye başkanı adayı ile seçime girelim istedik. CHP adayı her fırsatta Sayıştay raporlarından bahsederek İBB yönetimini itham etmektedir. CHP adayının sicili Sayıştay raporlarıyla tespitli şekilde bozuktur. Siyasi dilde bunun adı çalmaktır, hukuki dilde yolsuzluk, usulsüzlüktür, siz bunu yaptınız.

Kim çaldı bize sormayacaksın

Şimdi ne diyor bu şahıs kim çaldı diyor? Bunu bize sormayacaksın. Sandıkların tamamı sayılsaydı, bu pazar seçim yapmazdık. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmazdık. Kasıtlı birleştirme tutanaklarını kasıtlı olarak görmezden geldiler. Daha mazbatayı almadan gidip Anıtkabir defterine belediye başkanı diye imza attı. Bu nasıl iş? Ve İl Seçim Kurulu'nun verdiği mazbata nihai mazbata değildir. Bunları ben yaşadım, iyi bilirim.

Çok da pişkin! 'Ne olacak' diyor

Daha sonra belediyenin kapısından girer girmez her türlü kanuna aykırı şekilde belediyenin verilerini kopyalamaya çalışıyor.Dışarıdan 3 kişi getirdiler, bunlar belediye çalışanı değil. Çok da pişkin bunlar yapılır, ne olacak diyor.

Belediye verileri teknik bir zorunluluk olarak iki farklı yerde depolanır. Bu FETÖ metodudur. Yani bunlar hep verileri çalarlardı. Neyse ki bu teşebbüsü mahkeme kararıyla engellendi.

Valiye hakaret Cumhurbaşkanına hakarettir

Kendisi Ankara'dayken evrak imzalıyor. Bu kişi İstanbullunun gönül köprülerini yıkmaya çalışıyor. Oteldeki görüşme için birisi 2-3 dakika diyor, diğeri 15 dakika diyor, tespit ettik 45 dakika odaya kapanıp soruları çalmışlar. Bayramda Ordu'da VIP kapısından geçişi engellenince Valiye hakaret ediyor. Valiler Cumhurbaşkanı'nın temsilcisidir. Valiye hakaret Cumhurbaşkanı'na hakarettir, millete hakarettir. Sen bir valiye it diyemezsin. Ben it demedim diyor, dedim ki itleşme...

Ayrıntılar gelecek...

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Haziran 2019 Perşembe 16:05

YORUM YAZ

 • Vali bizi ilgilendirmiyorVali bizi ilgilendirmiyor1 ay önce
  TİYATRO OYUNCUSU MEHMET DAĞISTANLI’DAN CUMHURBAŞKANI’NA MEKTUP❗
 • KomünistKomünist1 ay önce
  Biz erdoğanın diploması nerdeçriye sorarken millet sevgisi var diplomayı ne yapecaksın diyenler, imamoğlu için de alnısı diyecek mi yoksa oruçlarını çöp mü edecekler
 • Burak Burak 1 ay önce
  Atatürk ilk cumhurbaşkanı ve ona hakaret edilirken akıllar nerdeydi, halka gavat diyen valiler var onlara bişey denmiyorsa bir Valiye “it” denmesi beni hiç rahatsız etmiyor.
 • KargpKargp1 ay önce
  Sağolsun Reis 1 hafta önce fark 500 bindi şimdi 800-850 bine yaklaşmış görünüyor ne olur susma aynen böyle konuş ki 1 üsssü kapayalım .. öyle yabancı basına sembolik seçim falan demişsiniz biz istanbul halkı sembolik oy kullanmıyoruz bunuda ilk erken seçimde bi daha gösteririz . Altın formül bulundu çünki :) inşallah imamoğlu tamamdır
 • hırsız gördüm.hırsız gördüm.1 ay önce
  hırsız yakalandı hüküm 23nde. bunları görmeyen zavallı cepler uyanın artık.
 • FeritFerit1 ay önce
  Daha yenimi uyandınız.vali devlet demektir vali başkan demektir en önemlisi vali halkı temsil ettiği için millet demektir.
 • FetoFeto1 ay önce
  Gidis kanlimi kansizmi olacak. Seçim sonrasi anlasilir
 • AliAli1 ay önce
  Devletın tarafsız olması gereken valisı oraya özellikle proveke etmeye gelmesi normalmi oluyor Allah görür İnşallah kimin dogru kimin yanlış oldugunu
 • ErcanErcan1 ay önce
  Bunu söyleyen adam bu devletin kurucu lideri ve ilk Cumhurbaşkanı Atatürk'e hakaret eden adamı sarayında ağırlamış, sofrasında yer vermiş kişidir.
 • hercaihercai1 ay önce
  Yenilenen secim kimlerin nasil olduklarini bize daha iyi anlatti. Erdogan hakli.
 • AHMETAHMET1 ay önce
  yunanoğlunda devlet terbiyesi ne arasın

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019