Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da katıldığı bir organizasyonda önemli açıklamalarda bulundu.

19 Haziran 2019 Çarşamba 19:59
Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Son günlerde gönüllü kuruluşlarımızı hedef alan son derece haksız, çirkin bir kampanya yürütülüyor. İnsan yetiştiren, gençlerimize sahip çıkan. Burslarla, yurtlarla, fikri, akademik çalışmalarla evlatlarımızın eğitimine destek veren vakıflarımız, derneklerimiz yıpratılmaya çalışılıyor. Vakıf ve derneklere savaş açmak ancak FETÖ gibi mankurt yuvalarının, uyuşturucu baronlarının işine gelir. Bizim geleneğimizin taşıyıcı sütunları millet, memleket sevdalısı vakıflardır, derneklerdir.

"İnsan yetiştiren, gençlerimize sahip çıkan, burslarla, yurtlarla, fikri, akademik sosyal ve kültürel çalışmalarla evlatlarımızın eğitimlerine destek veren vakıflarımız, derneklerimiz yıpratılmaya çalışılıyor. Bir siyasetçiye, bir idareciye düşen görev iyi işlere engel olmak değil, kötüyü, zararlıyı, faydasız olanı bertaraf etmektir."

"Kalkıp da 'Benim DHKP ile ilgim yok' diyemiyorsa buraya soru işareti koyalım"

Erzurum'u, Kahramanmaraş, Edirne, Kahramanmaraş, Rize, Samsun, Diyarbakır'ıyla hepimiz aynı iklimin evlatlarıyız. Tarihi ve medeniyeti birlikte inşa etmiş ortak bir inancın, akidenin, tarihin çocuklarıyız. Her gün aynı istikamete yöneliyor,birlikte saf tutuyoruz. Hepimiz imanla, aşkla büyük bir tutkuyla bağlıyız. Bayrağımız, ezanımız, milletimiz bellidir, inancımız bellidir. Hiç kimse kardeşliğimizi bölemez. Çünkü biz Kandil'den, teröristlerden talimat almıyoruz. Bizi bölemeyecekler. Ama birileri Kandil'le beraber yürüyebilir. Onlarla beraber adım atabilirler. Kalkıp da 'Benim PKK ile işim yok' diyorlarsa düşünmemiz lazım. Kalkıp da 'Benim DHKP ile ilgim yok' diyemiyorsa buraya soru işareti koyalım.

"Biz gücümüzü onlardan alıyoruz"

Her türlü saldırıya, operasyona karşı direnme gücü veren de işte bu ortak değerlerimize olan bağlılığımızdır. Biz gücümüzü vesayet odaklarından değil işte bugün burada olduğu gibi milletimizin birliği, beraberliğinden alıyoruz. Gücümüzü Kürtle Türkün, Arapla Boşnağın, Tatarla Zazanın, Romanla Arnavutun kardeşliğinden alıyoruz. Rabbimiz 'Biz sizi kavimler halinde yarattık, birbirinizle daha iyi tanışasınız, anlaşasınız diye'. Ayrılık yok, biz böyle konuşurken ne yazık ki ülkemizde ayrılığı sürekli olarak tahrik edenler var. İşte onlara biz fırsat vermeyeceğiz. Gücümüzü 40 yıldır duasıyla, desteğiyle yanımızda dağ gibi duran Türk Milletinden alıyoruz. Biz gücümüzü gecenin zifiri karanlığında uykusunu bölerek ellerini semaya açan mazlum ve mağdurların samimiyetinden alıyoruz.

"BİZ İZMİR SUSUZ KALSIN DEMEDİK, İZMİR'E SU VERDİK"

Bizim davamız birlik, beraberlik, kardeşlik davasıdır. Siyasetimiz gönülden yaparsan gönüller kazanırsın siyasetidir. Hamdolsun bugüne kadar bölge, kimlik, istismar siyaseti yapmadık. Türkiye haritasını farklı renklere bölenlerden, nifak tohumu ekenlerden olmadık. Sadece belli illere, sahil kenarlarına hapsolanlar değil ülkemizden tümünden çok güçlü destek gören bir dava olduk. Son 17 yıl bize oy versin vermesin vatandaşlarımızın tamamını bağrımıza bastık. Kuzeyde ne varsa güneyde de o olsun dedik. Batıda ne varsa doğuda da o olsun dedik. Türkiyemizin 780 bin kilometre karesi aynı imkanlara sahip olsun dedik. İzmir susuz biz varsın susuz kalsınlar demedik. Gördes Barajı'nı geldik inşa ettik İzmir'e su verdik. Aynı şekilde İZBAN çalışmıyor, İzmir Belediyesi yapamıyor diye bırakmadık. Ulaştırma Bakanımız Binali Bey'e dedik ki, 'gel burayı yüzde 50'sini üstlen, harekete geçirelim' dedik. Bu yıl sonunda İstanbul-İzmir yolunu açıyor. Bu CHP zihniyetiyle bunlar olmaz.

"Şu anda bütün kırmızı liste, gri liste, şu liste, bu liste teröristleri temizliyoruz"

AK Parti varsa asgari ittifaklarda buluşuyorsak Allah'ın izniyle Türkiye'nin geleceği aydınlıktır. Şu anda bütün kırmızı liste, gri liste, şu liste, bu liste teröristleri temizliyoruz. Ne dedik biz? İnlerine gireceğiz dedik. Halkımızın huzurunu temin edene kadar dağ taş demeden, Cudi, Gabar, Tendürek bütünüyle Kandil'e varıncaya kadar buralarda temizlik harekatını sürdüreceğiz dedik. En son Pençe Harekatı'yla Irak'ta da bunları temizlemeye başladık. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Bu arada şehitlerimiz var, doğru. Şüheda ile bu topraklar vatan oldu. Bundan sonra da şüheda ile bu topraklar vatan olmaya devam edecek. İnşallah bayrak, toprak, vatan bunlar birbiriyle iç içedir. Bu milletin en büyük gücü tankı, silahı, uçağı değildir, bu milletin en büyük gücü şu anda içinde bulunduğumuz birlik, beraberlik, sevinç ve hüzünle yoğrulan kadim kardeşliğidir.

"Ordu Valisine beklemesini söyledim"

Türkiye Cumhurbaşkanı olarak milletin emanetini sırtında taşıyan bir kardeşiniz olarak her fırsatta şu uyarıyı yapıyorum. Siyaset asla sıfır toplamlı bir oyun değildir. İnsanları ortak değerler, idealler etrafında bir araya getirmek sanatıdır. Ayrıştırmak için değil birleştirmek, kutuplaştırmak için değil gönülleri buluşturmak için yapılır. Ekonomik ve sosyal kalkınmanın anahtarı birlik siyasetidir. Her kim siyaseti insanımızı birbirine kırdırmanın aracı haline getiriyorsa açık söylüyorum o bu millete ihanet içindedir. Çıkarı ve menfaati için Türkiye gemisinin altını oyuyorsa bu millet onları asla affetmeyecektir. Her kim Meclis kürsüsünü, iftira kürsüsüne çeviriyorsa sadece kendi itibarını değil siyasetin itibarını da yok ediyor demektir. Bu milletin valisine 'it' diyen bir insandan siyasetçi olmaz, bunu böle bilin. Ardından da 'Ben it demedim, basitleşme dedim'. Sen kime anlatıyorsun. Görsel medya bunu tespit etmiş. Valimiz feraset sahibi, bana şunu söyledi; 'Başkanım bu seçim arifesinde davayı açarsam, doğru olur mu düşünüyorum' dedi. Ben de kendisine 'Sabırlı ol seçimlerden sonra açarsın' dedim.

"Mursi'nin ölümü şaibelidir"

"Muhammed Mursi'nin ölümü normal bir ölüm değildir. Muhammed Mursi'nin ölümü kesinlikle şaibelidir ve biz bunun da takipçisi olacağız."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Haziran 2019 Çarşamba 19:59

YORUM YAZ

 • orda durorda dur1 ay önce
  milletin iradesine saygılı olunmalı diye diye yıllarca bu millete söylenmedin mı eyy erdoğan, sen tam bir munafiksin, hiçbirisinde durmayan menfaati için herşeyi yapacak kadar gözü kara birisin, Allah senin mustehakini öne alsın.
 • Aziz MetinAziz Metin1 ay önce
  O hizmetler, neden devlet eliyle yapılmıyor da vakıflar eliyle yapılıyor. Dün Fetö'ye kandık, yarın bunlara da kandık denilmeyeceği ne malum? Bu milletin kaynaklarını kendinize yakın vakıf ve cemaatlere çar-çur ettirmeye ne hakkınız var?
 • YavuzYavuz1 ay önce
  Egitim feto diye ayni dille ovuyordun fetoyu cok iyi biliyorki her is feto işi diyor hala feto ile ortak sanirim
 • SemihSemih1 ay önce
  Valiye emir ver hakime emir ver. Bunlar kimin valisi hakimi, devletin mi kulun mu? Adalet demokrasi nerde? Adama sopayla saldirdilar cenaze namazinda, saldiran elini kolunu salliyatak dolaşıyor.Biri velev ki it demiş,hayatina mı kastetmiş? Onu yargilayacaksiniz.
 • osmanosman1 ay önce
  reis gec bunlarısenı mılet getırdı mılet indirıyo miletın önünde kımse duramaz bunu bıl getirdigigibi götürmesinide bilir inatlaşma miletinen
 • AliAli1 ay önce
  Vali devletin valisi mi ? Akepenin mi ? Milletin önünde kimse duramaz.
 • hayathayat1 ay önce
  bir insana hakaret para cezası ile biti veriyor sizin ki sanırım kan davasına dönecek. kurt kuzu meselesi. kurt kuzuyu yemeye karar vermişse garip imamoğlu (kuzu) ne yapsın. iyi ki ahiret var. ve adalet herkese lazım.
 • cihadcihad1 ay önce
  reis yanındayız lakin eski süpürdüklerimiz başımıza bela oluyo. geçmişte parti kapatılmasına karşıyım dediniz ve o yöndede adım atılmadı lakin teröristlerle işbirliği aşikar ortada askerime kurşun sıkanların sözcüleri meclisimizde maalesef artık bu partinin kapatılması ve bu teröristlerinde sınır dışı edilmesi gerekir. cahadapakaka diyoruz tamamda bunlar yanına tam istediklerini biz koyduk şimdi pirinç ayıklayıp duruyoruz reis. Meclis hala idam bile çıkarmaktan kaçıyo bizler bu teröristler yaşamasın diye canımızdan geçtik ama hergün mecliste bunları görmek sonra dağda şehid askerim olduğunu öğrenmek buna bi çare artık
 • ARKADAŞ ARKADAŞ 1 ay önce
  Bizi kimse bölemez ama siz sizden olmayanlara terörist dediniz.Birakin bu milletin yakasını artık tarafsızlık yemini edip mahalle mahalle akepeye oy devsiriyorsunuz.Insanlarin kutsalını sömürüp saraylarda sefa sürüyorsunuz.Artik normal şartlarda seçim kazanma şansınız kalmadı. Bu millet sizi nasil bas tacı ettiyse şimdide indirecek
 • SeçmenSeçmen1 ay önce
  Halk ne derse o olur evel Allah 5 milyon oy alarak seçimi kazanan birisi için komik bir anı olur torunlarına anlatır
 • DermanDerman1 ay önce
  Sayin baskan ,iyiki varsin sana sukranlarimi sunuyorum.rahmetli muhammed mursinin,saibeli olumu mahkemede fenalasan rahmetli mursi 20 dakika yerde kivranmis kimse mudahale edilmemis hukuki haklari ahirete kalmasin .zalimlerin zulmu yanina kar kalmasin.
 • EmeklEmekl1 ay önce
  Sayın Başkan Ordu valisi polislerimiz dava açar mahkeme kararı verir ceza alırsa kazansa dahi başkanlığı vermem bu çok tehlikeli emperyalistlerin kucağına bu ülkeyi atmak olurki İnan’ın memleketin yarışına yakını emperyalist güçlerin yanında yer alır çünkü bi okadar kinlenmişler millet iradesi her gücün üstündedir biri kaybeder diğeri kazanır bu sayın başkanın doktriniydi bu düşünceyi arkaya atamaz sayın başkanın vazgeçilmesidir bu doktrin

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Temmuz 2019