• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Başkan Erdoğan'dan 23 Haziran uyarısı: İstanbul'a dönüşler çok önemli

Cuma namazı sonrası konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 23 Haziran seçimlerine ilişkin yaptığı açıklamada, "İstanbulluların seçim için dönüşü çok önemli. Onların dönüşüyle inanıyorum ki en az kayıpla sandıklarda seçmenimiz görevini yerine getirecektir" dedi.

Yeniakit Publisher
2019-06-07 13:58:00 - 2019-06-07 14:14:50
Başkan Erdoğan'dan 23 Haziran uyarısı: İstanbul'a dönüşler çok önemli

İstanbul'da konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 23 Haziran seçimlerine ilişkin yaptığı açıklamada, "İstanbulluların seçim için dönüşü çok önemli. Onların dönüşüyle inanıyorum ki en az kayıpla sandıklarda seçmenimiz görevini yerine getirecektir" şeklinde konuştu.

Erdoğan açıklamasında Doğu Akdeniz'deki gelişmelerle ilgili "Bölgenin bir defa çıkacak olan tüm petrol noktasında olabilir, başka olabilir bunun hepsinden Güney Kıbrıs'ın nasıl hakkı varsa Kuzey Kıbrıs'taki Türk soydaşlarımızın hakkı var. Bu hakkı da biz ilgisi alakası olmayanlara yedirmeyiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Parti teşkilatımızın yapmakta olduğu çalışmalar var. İstanbul dışına çıkmış olan vatandaşlarımızın tabi bu seçim için geri dönüşleri çok ama çok önemli. Zira bu demokratik görevlerini tüm İstanbullu hemşerilerimin hakkıyla yerine getirmelerini bekliyoruz.

Özellikle şu anda milletvekili arkadaşlarımız, İstanbul dışındaki arkadaşlarımız yoğun bir şekilde bayram süreci içerisinde ve şu an o illerdeler. İllerden tüm, bu tür vatandaşlarımızı tekrar İstanbul'a dönmeleri noktasında onlarla hemhal oluyorlar.

En az kayıpla inanıyorum ki sandıklarda seçmenimiz görevini yerine getirecektir.

Sandığa gitmeyen seçmen

İnşallah onu sıfıra yakın noktaya getirmek çok önemli.

Doğu Akdeniz resti

Bizler şu anda münhasır ekonomik bölgelerde biz özellikle Kuzey Kıbrıslı kardeşlerimin, Türk soydaşlarımızın haklarını sonuna kadar korumakta kararlıyız. Onun için de şu anda yeni aldığımız sondaj gemileri olsun, arama noktasındaki gemilerimiz olsun bunlar da bölgeye intikal ediyorlar. Onların da çalışmaları var.

Onların korumaları noktasında bütün yine silahlı kuvvetlerimiz, hepsi bölgedeler. Ve bölgenin bir defa çıkacak olan tüm petrol noktasında olabilir, başka olabilir bunun hepsinden Güney Kıbrıs'ın nasıl hakkı varsa Kuzey Kıbrıs'taki Türk soydaşlarımızın hakkı var. Bu hakkı da biz ilgisi alakası olmayanlara yedirmeyiz.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23