• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan sert konuştu! Seçim kaybetsek de bu işte yokum

İstanbul'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoağan, Erken emeklilik konusuna ilişkin "Arkadaşlarıma söylüyorum beni bu yola asla teşvik etmeyin. Milletimin faydası neredeyse ona varım, milletimin ve ülkemin zararına olan bir şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum" dedi.

2019-11-16 14:49:00 - 2019-11-16 15:56:44
Erdoğan sert konuştu! Seçim kaybetsek de bu işte yokum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoağan İstanbul'da toplu açılış töreninde konuştu. Erken emeklilik konusuna ilişkin net konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Arkadaşlarıma söylüyorum beni bu yola asla teşvik etmeyin. Milletimin faydası neredeyse ona varım, milletimin ve ülkemin zararına olan bir şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;

Türkiye'nin son 17 yılda yaşadığı büyük değişimin en somut hissedildiği alanların başında sosyal güvenlik sistemimiz geliyor.

Geçmişte işçi için ayrı, memur için ayrı, esnaf için ayrı verilen hizmetleri tek çatı altında birleştirdik. Vatandaşlarımızın taleplerine doğrudan hizmeti verecek bir iletişim ağı vurduk.

Elektronik devlet uygulamalarıyla da geçmişte fiziki mekanlarda ve kağıt üzerinde yürütülen pek çok hizmeti elektronik ortama taşıdık. Muhtarlar ve korucuları devlet şemsiyesi altına aldık. Pek çok kesime fiili hizmet süresi hakkını verdik.

Emekli maaşlarında 4 kat artış

Emekli maaşlarını insani düzeyde hayat sürebilecek seviyeye çıkarttık.

Emekli maaşlarını 4 kata varan oranlarda artırdık. Hiçbir emekli maaşının 1000 liranın altında kalmamasını sağladık.

Son olarak emeklilerimize kurban ve ramazan bayramlarında biner lira ikramiye vermeye başladık. Yurt dışında çalışan vatandaşlarımızın sosyal güvenlik sistemimize intibakları için her türlü kolaylığı gösterdik..

Kayıt dışı istihdamı yüzde 52'den yüzde 36 seviyesine indirdik. Aktif sigortalı sayısını 12 milyondan 21 milyon 410 bine çıkardık.

İnsanımıza sadece iş değil, yüksek hayat standardı da sağlamayı amaçlıyoruz.Bunun için istihdam politikası geliştirilmesine önem veriyoruz

Bay Kemal ne diyordu 'Bunlar şimdi IMF'ye gidecek' diyordu. IMF'nın kapısına CHP gidiyordu biz değil. Bizim IMF ile işimiz yok.

Turist sayısı 50 milyonu aşacak

Turizm'de bereketli bir sezon geçiriyoruz. Bu yıl turist sayısı 50 milyonu aşacak. Açılan şirket sayısı yüzde 22'ye kadar arttı. CHP azaldığını söylüyor ama bunlar uyuyor.

Bir merkez bankası başkanını görevden aldık şimdi yeni başkanla birlikte faiz oranları aşağılara indi.

Faiz, yüzde 40'a doğru gitmişti. Yeni Merkez Bankası Başkanımızla beraber şu anda faiz oranı yüzde 13,5'a kadar indi, daha da inecek.

Enflasyon da inşallah tek haneli rakama inecek 2020'de.

İstihdamda yaşadığımız kayıpları telafi etmeye çalışıyoruz

Çalışmalarımız sonucu kayıt altındaki aktif sigortalı sayısı 21 milyon 410 bin oldu. Kayıt dışıyla birlikte toplam istihdam 29 milyonun üzerine kadar çıktı. İstihdamda son dönemde yaşadığımız kayıpları da hızla telafi ediyoruz.

Daha önce yüzde 8,4 seviyesine kadar düşürdüğümüz işsizlik oranı, geçtiğimiz yılın ağustos ayında maruz kaldığımız kur faiz saldırısının ardından yüzde 14'e kadar çıktı. Bu oranın özellikle eylül verisinin belli olmasıyla birlikte yeniden düşmeye başlamasını bekliyoruz..

Bay Kemal'e 5 tane koyun teslim edin inanın keybeder gelir

Hatırlayın; Savaş Ay'ın o programını hatırlıyorsunuz değil mi? Rezalete bakın. Bay Kemal'e 5 tane koyun teslim edin inanın kaybeder gelir. İşte en dinamik, kendini güçlü hissettiği zamanda kendisine SGK'yı verdiler hal ortada. Ne diyor? "10 yıl önce daha iyiydi, şimdi daha kötü"

Zarar ediyor diyor. Halkıma hizmette zarar ediyorsak edelim. Ama bunlar götürdüler hep. Onun için de halka hizmet veremediler. Kirli poşetleri tekrar vatandaşıma sattılar. Kan revan içindeki o serum şişeleriyle ne yazık ki tuvaletleri doldurdular. Sağlam girsen hasta çıkarsın o hale getirdiler. SGK'ya yapılan bütçe transflerine yönelik eleştirilerin çoğu ne anlama geldiği bilinmeden yapılıyor. Daha da vahimi, geçmişte faize ödenen paraların doğrudan millete hizmet için kullanılmasından da rahatsız oluyor. anayasamıza göre, zorunlu olan genel sağlık sigortasına 30 yıl boyunca niçin geçilemediği izah edemeyenler yapılan işi eleştirmek için sıraya giriyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet

Reisin hatası çalışıp haketmiş olana hakkı olan paraları vermeyip, hiç çalışmayana ve işin kötüsü devlete hainlik yapana elektrik hırsızına parsı pulu olana bedavadan para dağıtması. Çocuk doğurana para bakıcıya para iş bulup çalışmayana yani sözde işsize para suriyeliye para dağıt 20-25 yıl Çalışıp emekliliği hakedeni emekli etme..
 • Yanıtla

Kocasolak

Reisim şehirlerimiz köyden beter oldu, kaldırımda yürümeyi bilmeyen milyonluk nüfuslar var. Kendinden başka kimseyi görmeyen bir toplum. Kaldırımı paylaşma kültürü yok. Yayayı adam yerine koymayan, konuşurken de ahlak ve medeniyetten DEM VURAN riyakar bir toplum olduk. İHL şerde kuran dersi boş geçiyor dedin ya ÇOK doğru ama, sen ösym puanlarını kuran ve sünnete ver, bak bakalım boş geçiyor mu? İlahiyat mezunlarına formasyon hakkı ver kpss de öğretmenlik için ARTI puan ver, bak nasıl öğretmen oluyorlar. Sen şikayet makamı değil icra makamısın. Tek umudumuz sensin. Allah yar ve yardımcımız olsun.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23