Başbakanları açıkladı! O ülke de Kim ile zirve istiyor

Tokyo Jiji Press’in resmi yetkililere dayandırdığı haberde ABD Başkanı Donald Trump ile görüşen Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ile Japonya da bir zirve gerçekleştirmek istiyor.

13 Haziran 2018 Çarşamba 16:11
Başbakanları açıkladı! O ülke de Kim ile zirve istiyor

Resmi yetkililere dayandırılan haberde Japonya'nın da Kuzey Kore ile bir zirve yapmak için çabalarını arttıracağı dile getirildi. Tokyo'da habercilere konuşan Başbakan Shinzo Abe, Singapur'daki Trump-Kim zirvesinden çıkacak sonuçlara destek verdiğini dile getirdi.

“Başkan Kim'in tamamıyla nükleersizleşmeyi elde etme eğilimi yazıyla da onaylandı” diyen Abe, “Bu Kuzey Kore'yi çevreleyen birçok meseleye kapsayıcı bir çözüm nitleiğinde adımdır ve biz bunu destekliyoruz” diye ekledi.

ADAM KAÇIRMA KONUSUNU ÖVGÜYLE KARŞILADI

Abe aynı zamanda Trump'ın Kuzey Kore'nin Japon milliyetinden kişileri kaçırması konusunu gündeme getirmesini de övgüyle karşıladı. “Japonya'nın Kuzey Kore ile muallakta kalan konuları karşılıklı olarak çözmek için doğrudan yüzleşmesi zorunluluğunu tespit etmiş bulunuyorum; özellikle adam kaçırma konusu” dedi.

 

KAYNAK: TIMETURK

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Haziran 2018 Çarşamba 16:11

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Ocak 2019