Başbakan Yıldırım'dan flaş 'Suruç saldırısı' açıklaması!

Başbakan Binali Yıldırım, Şanlıurfa Suruç'taki olaya ilişkin, "Bu vahim bir hadisedir. Sebebi ne olursa olsun hiçbir şey insan hayatından daha değerli değildir." dedi.

14 Haziran 2018 Perşembe 20:46
Başbakan Yıldırım'dan flaş 'Suruç saldırısı' açıklaması!
Başbakan Binali Yıldırım, Ümraniye'de halkla iftar açtığı Alemdar Caddesi'nde yaptığı konuşmada, Suruç'tan acı bir haber aldıklarını belirterek, seçim çalışmaları yapmakta olan milletvekilleri İbrahim Halil Yıldız ve yanındaki arkadaşlarına bir saldırı gerçekleştiğini kaydetti.

"Milletvekilimizin ağabeyi olayda hayatını kaybetti" diyen Başbakan Yıldırım, "Diğer ağabeyleri yaralandı. Orada yaralanan başka insanlar da var. Bu vahim bir hadisedir. Sebebi ne olursa olsun hiçbir şey insan hayatından daha değerli değildir." diye konuştu.

Ölenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara şifa dileyen Binali Yıldırım şunları kaydetti:

"Ümit ederim ki bu olay adi bir vakadır, arkasında herhangi bir siyasi sebep yoktur. Eğer öyle ise tabii ki sonuçları çok daha farklı olur. Ben bu vesileyle seçime sayılı günler kalarak bu mübarek günde bütün vatandaşlarımızın sükunet içinde birbirlerine tahammül içinde mübarek günleri ihya etmeleri ve seçime ülkemizin vakarına yaraşır bir şekilde girmelerini özellikle istirham ediyorum. Güzel günleri, coşkulu günleri, acılı günlere dönüştürmeye hakkımız yok."

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 20:46

YORUM YAZ

  • ferhat ferhat 9 ay önce
    Sadece eline silah alan HDp liler değil Konya da CHP standına saldıran MHP li vandallar da kınanmalıdır..Onlar da 3 ü ağır 8 kişiyi yaraladılar. Terörestiren teröristtirbizim sizin olur mu? Her ikisi de kınanmalı.Toplum kutuplaşmıştır.BU gidişat iyi değildir .
  • saddisaddi9 ay önce
    çok edebi konuşmuş başbakan. iş halloLdu. KISASA NE OLDU?
  • Müslüm İncedalMüslüm İncedal9 ay önce
    Cumhurbaşkanı 3 gün önce partililere HDP yi yakın markaja alacaksınız talimatı vermişti hatırlarsanız.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019