Bangladeş'in Ankara Büyükelçiliğinden iftar programı

19 Mayıs 2019 Pazar 22:21
Bangladeş'in Ankara Büyükelçiliğinden iftar programı

ANKARA (AA) - Bangladeş'in Ankara Büyükelçisi Allama Sıddıki'nin ev sahipliğinde, politikacı, bürokrat ve diplomatlar iftarda bir araya geldi.

Bangladeş'in Ankara Büyükelçisi Sıddıki'nin ev sahipliğinde Ankara'daki bir otelde düzenlenen iftar programına, Bangladeş Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Shahidul Haque, bazı milletvekilleri, bürokratlar ve yabancı misyon şefleri katıldı.

Programda konuşan Büyükelçi Sıddıki, mübarek ramazan ayını Türkiye'de idrak etmekten memnuniyet duyduğunu belirterek, davetlilere teşekkür etti.

Bangladeş ve Türkiye'nin dost ve kardeş ülkeler olduğunu vurgulayan Sıddıki, iki ülkenin sahip olduğu ortak tarihi ve kültürel değerlere değindi.

Uluslararası Göç Örgütü Genel Direktör Yardımcılığına aday olan Müsteşar Haque ise Arakan krizi ve Bangladeş'deki Arakanlı mültecilerin son durumuna ilişkin sunum yaptı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal ile Bangladeş Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Haque başkanlığındaki heyetler arasında yarın Ankara'da Türkiye-Bangladeş siyasi istişareleri yapılacak.

İstişarelerde, ikili ilişkiler, bölgesel ve küresel gelişmeler ile uluslararası kuruluşlarda iş birliği imkanları ele alınacak.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 22:21

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Haziran 2019