Bakü’de 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 99’uncu yıldönümü Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de coşkuyla kutlandı.

23 Nisan 2019 Salı 18:58
Bakü’de 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 99’uncu yıldönümü Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de coşkuyla kutlandı.


Bakü’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Haydar Aliyev Sarayı’nda bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral ve Azerbaycan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Firudin Gurbanov başta olmak üzere Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Azerbaycanlı ve Türk çocuklarla birlikte aileleri katıldı.


Azerbaycan ve Türkiye milli marşıyla başlayan etkinlikte konuşan Büyükelçi Özoral, Türkiye’nin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tarihi hakkında konuştu. Mustafa Kemal Atatürk’ün, bayramın kurucusu olduğunu vurgulayan Büyükelçi Özoral, "Bu büyük bayramı her sene daha büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Çünkü bu bayrama sahip olan tek çocuk Türk çocuğudur. Ne mutlu bizlere ki, bu bayramı bu yılda kardeş Azerbaycan’da, Azerbaycanlı kardeşlerimizle birlikte kutluyoruz” ifadelerini kullandı.


Azerbaycan’daki Türk eğitim kurumlarının öğrencileri ve yerel okulların öğrencileriyle dans gösterileri sergiledi ve şiirler okuduğu programda renkli görüntüler oluştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 18:58

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    26 Mayıs 2019