• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan Tekin'den 'Öğretmenlik Meslek Kanunu' açıklaması

Yeniakit Publisher
2023-11-15 07:18:00 - 2023-11-15 07:27:29
Bakan Tekin'den 'Öğretmenlik Meslek Kanunu' açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Anayasa Mahkemesince (AYM) Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun bazı maddelerine iptal kararı vermesine ilişkin açıklama yaptı. Tekin, "Ciddi araştırmalar yapıyoruz, gerekli adımları atacağız" dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Bakanlığının ve bağlı kuruluşların 2024 yılı bütçesine ilişkin sunum yapan Bakan Tekin, ardından milletvekillerince kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Tekin, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun bazı maddelerine iptal kararı vermesine ilişkin de açıklama yaptı. 

EKSİKLERLE İLGİLİ TEDBİR VURGUSU

Eğitimin herkesin kendi perspektifinden formüller ürettiği bir alan olduğunu belirten Tekin, Bakanlık görevine başladığı süreçten bu yana aldıkları kararlar ve değişikliklerde görüş alışveriş mekanizması ile hareket ettiklerini anlatarak, eksikliklerin olduğunu ve bunlarla ilgili tedbir alacaklarını dile getirdi.

"GEREKLİ ADIMLARI ATACAĞIZ"

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun AYM'deki görüşmelerine dair de konuşan Tekin, "Bu süreç sonunda AYM bize 9 aylık süre verdi. Biz bu süre içerisinde eğitim sektörünün bütün paydaşlarıyla gerekli istişareleri yapacağız, sahadan farklı öneriler gelirse değerlendireceğiz. Farklı öneriler gelmez veya sağlıklı metin ulaşmazsa mevcut metin üzerinden AYM'nin iptal kararı doğrultusunda beklenen maddelerle ilgili düzenlememizi yapacağız. Ciddi araştırmalar yapıyoruz, gerekli adımları atacağız" dedi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Serhat

Eğitim bitti .. O kadar çok üniversite ve saçma sapan bölüm açtınızki. Sanayide endüstride üretimde çalışacak işçi bırakmadınız herkez öğretmen herkez avukat herkez mühendis herkez ışletmeci herkez okumuş herkez kamuda iş bekliyor özel sektör çöktü..

İbrahim Gökalp

Sayın bakan özel de öğretmenler askeri ücret bile alamıyor.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23