• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan Soylu'dan 'devlet katliam yapıyor' diyen HDP'li vekili susturan cevap!

TBMM Genel Kurulu'nda, HDP'li Hüseyin Kaçmaz'ın, "Devlet katliam yapıyor" sözleri nedeniyle gerginlik yaşandı. AK Parti'li isimler Kaçmaz'a tepki gösterirken, İçişleri Bakanı Soylu da, "Yazıklar olsun. Katliamı yapan PKK'dır" dedi. Meclis Başkanvekili Bilgiç ise, Kaçmaz'dan sözlerini düzeltmesini istedi.

Yeniakit Publisher
2019-12-15 01:12:00 - 2019-12-15 10:19:07
Bakan Soylu'dan 'devlet katliam yapıyor' diyen HDP'li vekili susturan cevap!

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında, Çevre ve Şehircilik, Sağlık ile İçişleri Bakanlıklarının bütçelerini görüşmek üzere toplandı.

Genel Kurul'da söz alan HDP milletvekili Hüseyin Kaçmaz, "Bu devlet katliam yapıyor" dedi. Kaçmaz'ın sözlerine tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Yazıklar olsun, katliamı yapan PKK'dır" ifadelerini kullandı. İçişleri Bakanı Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Devletin orada bütün anlayışıyla birlikte yapmaya çalıştığı hassasiyeti ve 'Orada şunlar öldü, bunlar öldürüldü...' Devletin hiçbir insanı, görevlisi, kendisi suça girmediği halde devletin adına ve devletin kararıyla böyle bir şey gerçekleştiremez. Kendi başına bir hata yapabilir ama bunun dışında bizim böyle topyekun bir katliamla Türkiye'yi böyle bir anlayışla karşı karşıya bırakmayı kabul edebilmemiz mümkün değildir. İster kızın ister kınayın, bu performansınız PKK tarafından kabul görmez. Biraz daha artırın performansınızı."

HDP'li Kaçmaz ise, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini hatırlatarak, "Burayı bombaladı, bombaladı, bu Meclis'i bombaladı" diyerek karşılık verdi.

Meclis Başkanvekili'nden Kaçmaz'a uyarı: Sözlerini düzelt!

AK Partililer de oturdukları yerden, "Onlar haindi. Teröristler bombaladı" dedi. Bakan Soylu, "Ne olacak, terör örgütüne teslim mi olacak devlet? Hadi oradan. Terör örgütüne devlet teslim olmaz" diye konuştu.

Meclis Başkanvekili Bilgiç, HDP'li Kaçmaz'dan sözlerini düzeltmesini isteyerek, "Bombalama, teröristler tarafından yapılmıştır. Bunu düzeltmenizi rica ediyorum. Sözlerinizi düzeltin" dedi.AK Partili milletvekilleri de HDP'li Hüseyin Kaçmaz'ın, özür dilemesini istedi. Meclis Başkanvekili Bilgiç, tartışmalar nedeniyle birleşime sık sık ara vermek zorunda kaldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ayse

Yazıklar olsun devletin verdiği maaşı alma o zaman.
 • Yanıtla

peh peh

cevaba bak hizaya gel. sayin bakan hdp/pkk'nin 18 yasinda kucuk cocuklari daga kacirdigini isim isim tarih tarih bilmiyormu? Cocuk tecavuzunden, daga kacirmaktan, alikoymaktan hdp/pkk'liara NEDEN dava acilmiyor? NEDEN tecavuzcu sapiklar isim isim ifsa edilmiyor?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23