Süleyman Soylu'dan Meral Akşener'e sert sözler: Nasıl ihanet ettiğini söylerim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yüklendi. Bakan Soylu, "Meral Akşener'in nasıl ihanet ettiğini söylerim. 28 Şubat'ta kimlerle iş tutuğunu da çıkıp söylerim" ifadelerini kullandı.

15 Mart 2019 Cuma 15:45
Süleyman Soylu'dan Meral Akşener'e sert sözler: Nasıl ihanet ettiğini söylerim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ihanetle suçlayan Soylu, “Ben Meral Akşener ile Doğru Yol zamanında siyaset yaptım, Tansu Hanım'a ihanet etti. 'Hadi yok' desin bakalım. Nasıl ihanet ettiğini de söylerim. 28 Şubat'ta kimlerle iş tutuğunu çıkıp söylerim." dedi.

Yerel seçim öncesi Türkiye’yi karış karış gezen Bakan Soylu, yoğun gündem arasında İnternethaber'e açıklamalarda bulundu. 'Zillet İttifakı'nın parçası olan İYİ Parti'nin Genel Başkanı Meral Akşener'e yüklenen Soylu, şu ifadeleri kullandı:

Akşener kime ihanet etmedi ki

Meral Akşener 6 ay bu ülkede İçişleri Bakanlığı yapamadı. Bulunduğu yerde 6 aydan fazla duramaz. Şimdi bir taraftan FETÖ'nün kumpasında olacaksın, bir taraftan bu ülkede yalan söyleyeceksin, Cumhurbaşkanımızın laflarını, farklı şekilde millete ifade etmeye çalışacaksın, bir taraftan da Kılıçdaroğlu'nun kuklası olacaksın. Hadi oradan. 'Hadi yok' desin bakalım. Nasıl ihanet ettiğini de söylerim. Oraya buraya gidip birilerinin aleyhinde konuşmak olmaz.

Nasıl ihanet ettiğini söylerim

Meral Akşener, attığın adıma, söylediğin söze dikkat et. Nasıl ihanet ettiğini söylerim. Tansu Çiller’e, Devlet Bahçeli'ye nasıl ihanet ettiğini, kimlerle pazarlık içerisinde olduğunu söylerim. Yazıklar olsun be. Benden önce de İçişleri Bakanı vardı, benden sonra da İçişleri Bakanı olacak, bizden çok var ama bu memleket bir tanedir, bir tane. Biz bu memlekete kurbanız.”

Kılıçdaroğlu akıl tutulması yaşıyor

Kılıçdaroğlu'nun ‘YPG Türk askerine mi saldıracak?’ şeklindeki ifadesi akıl tutulmasıdır. PYD'nin de PKK'nın da sözde lideri Apo'dur. Kandil yönetir PYD'yi de PKK'yı da. Kimlerin olduğu, ortaya koyduğu, hangi eylemleri yaptıkları bu dosya bir özeti. Bu, bunun iki, üç katı kadar büyük bir külliyat. Oradaki aktörlerin ne işe yaradığı, hangi işlerin içerisinde bulundukları, nasıl yönettikleri. Sabri Ok'tan Muzaffer Ayata'ya, Muhammed Tahir'den diğer tarafta Ferhat Abdi Şahin denilen Suriye'deki silahlı organizasyonun başındaki adama kadar. Bunlar nereden peydah oldu, bunlar PKK'dan peydah oldular.

Cumhur ittifakı yüzde 50'yi aşar

Vatandaşın sıkıntısı var mı? Elbette var. Büyüyen ülkelerin böyle kendine ait trendleri söz konusu olur. Bir de bu kadar saldırılara karşı kendini muhafaza etmek isteyen bir ülke. Evet, bunu yine Tayyip Erdoğan ve AK Parti yapar, Cumhur İttifakı'nın gücüyle çok daha iyi yapılır. Bu seçimlerde Cumhur İttifakı'nın yüzde 50'nin üzerinde oy alacağını düşünüyorum. Bu desteğe gelecek 4,5 yıl için Türkiye'nin ihtiyacı var.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 15:45

YORUM YAZ

 • ayşe gülayşe gül8 gün önce
  soylu bakan kardeşim, sayın c.başkanımıza söyleyin o kadının ismini söylemesin artık. bakın portakal bile 1 haftadır aynı haberi dönderip dönderip veriyor, başta o kadın ve fox un etekleri zil çalıyor o kadın muhatap alındı diye.
 • HasanHasan8 gün önce
  Sn Bakan'ın bildiğini neden söylemediğini anlayabilen bir okuyucu varsa bir açıklayıveriri mi acaba?
 • TolgaTolga8 gün önce
  Sayin bakan yakismiyor size
 • Mesut SarpMesut Sarp8 gün önce
  Sn. Soylu merak etmeyelim yarın Meral ablamızdan cevabınızı inşaallah alırsınızda, tabii Yeni Akit yayınlarsa hep beraber okuruz.
 • LeventbayLeventbay8 gün önce
  İçişleri bakanıymış bu . Bir partiye zillet demesi. Çok yanliş iç işleri yahu bu , unutmuş görevini . Sen bişey gördüysen senin görevin nedir ..???Süleyman Soylu . Sana digorumgörevin nedir .? Görevin siyaset etmek degildir sayın soylu senin görevin devletin . Yargı güvenlik birimlerini harekete geçirmektir . Varsa nir suçUnsuru atın içeri . Ne gevelenip duruyorsunuz
 • Eren Eren 8 gün önce
  Ağzına yüreğine sağlık Soylu insan. Bu Bulgar in ne olduğunu yağlı kazık sevgisinden çok iyi biliriz
 • MilletMillet8 gün önce
  Sayın bakanım lütfen söyle Bu soysuzlar bir çok ahmak sağcıyı kandırıyor.Lütfen seçimden önce söyleyin
 • ALİALİ8 gün önce
  SAYIN BAKANIN BİR ŞEYLER BİLİYORSAN VE GEREĞİNİ YAPMIYORSAN BU SUÇTUR KANUNEN.VE SELAM.
 • EGEEGE8 gün önce
  MERAL HNMBAS BAS BAĞIRIYOR FATİHTE SURİYELİ İSTEMİYORUMMM! BU MERAL HANIM ACABASULTANGAZİYE, SARIGAZİYE İSTANBULUNFARKLI YERLERİNDE PKK KURTARILMIŞ BÖLGELER EDİNMİŞTİ ONLARI İSTEMİYOUM NEDEN DEMEDİ? BU MERAL HNAIMA GÖRE PKK LI SURİYELİDENİYİ. ÇÜNKÜ PKKTÜRKİYEDÜŞMANI.
 • MuratMurat8 gün önce
  Sayın Soylu söyle millette bilsin.Cümlenin tamamını söyle.
 • aa8 gün önce
  Meral Akşener, fetöden tutuklu Mümtazer Türkönenin DÜNÜRBAŞIDIR, kız istemeye bizzat gitmiştir!
 • memetmemet8 gün önce
  ey süleyman soylu senin elinde Meral hanımın açığı olacak da söylemeyeceksin vallahi gülerim sana
 • GurbetciGurbetci8 gün önce
  madem birşey ortaya atıyorsunuz açıklayında millette bilsin , oyuncağı elinden alınmış çocuklar gibisiniz , bizdeki siyasetcilerde hiç biri temiz değil galiba .
 • m.firatm.firat8 gün önce
  sayın soylu,bu kadının ihanetlerini şimdiye kadar neden söylemediniz de sakladınız.. 28 şubat darbesine dün sessiz kalmanizin belki izahı vardır ama bugün bu ihanet şebekesini ifşa etme ve yargıya verme meselesinde elinizi tutan mi var.. iktidarsınız ve iç işleri bakanisiniz. gelin adam gibi 28 subatcilarin ipliğini pazara çıkarında yerli ve milli beka sorunumuzu kökten çözelim.
 • MazlumMazlum8 gün önce
  Soyleyin arkadas artik.elinizde ne belge varsa yada bilgi.soyleyin de siz de kurtulun biz de artik.hep cek cak.koskoca bakansin.neyle tehdit edkyorsun.aciklayin da bizde ogrenelim
 • karamanlıkaramanlı8 gün önce
  "elimizde belgeler var, herkes gerçeği görecek","bildiklerimizi bilseniz", " nasıl ihanet ettiğinizi söylerim" çık söyle, ne biliyorsan açıkla, belgelerini çıkart. bilmece gibi konuşma...bu millet ne biliyorsan bilsin, kimden neyi saklıyorsun. tabi gerçekse....
 • AbdullahAbdullah8 gün önce
  İhanet etmiş olsa hiç kendine saklar mıydı? 2 ay önceden bunlar haindir, PKKlıdır, DAEŞçidir, FETÖcüdür demeye başlardınız.
 • Yunus 16 Yunus 16 8 gün önce
  MADEM BEKA DİYORUZ, İSTİKBAL İSTİKLAL DURUMU YAŞIYORUZ!! O ZAMAN HERKES DOĞRULARI GERÇEKLERİ AÇIK AÇIK KONUŞMASI ŞART. BÜYÜK TÜRK MİLLETİ NİN ÇIKARLARI VE GELECEĞİ İÇİN SAHTEKARLAR, KALLEŞLER HAİNLER ORTAYA ÇIKARILMASI GEREKİR.
 • MehmetMehmet8 gün önce
  O zaman çevik bir in
 • Ali ayvaliAli ayvali8 gün önce
  E şöyle bakansın su feto ile iştutan siyasileri dehavaalanlarimiza bayrak diye paçavraları asanlarida bu ulkede milletvekilligine feto kontenjanı açanlar o bir stada hakan şükür isminiverenleri şöyle.. ibrahim tatlıses gibi soylimmi soylimmi yapma..
 • YasarYasar8 gün önce
  E simdiye kadar ne diye söylemedin de simdi söylerim diyorsun kardesim,korktugun bir seymi var nedir bu söyle hayret
 • Cüneyt BeyazCüneyt Beyaz8 gün önce
  ne bilgili adam sayın bakanımız,peki stv de neden yeni türkiye de mhp diye bir partiyi kabullenemiyorum,bdp nin mecliste olması lazım dediniz ki
 • OmerOmer8 gün önce
  Söylerim filan diye tehdit etme. Söyle!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019