İŞKUR'dan kadınlara müjde! Aylık yardım...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, İŞKUR kapsamında kadınlara aylık 400 lira geri ödemesiz yardım yapılacağını söyledi.

07 Haziran 2018 Perşembe 16:54
İŞKUR'dan kadınlara müjde! Aylık yardım...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kadın istihdamında büyük bir aşama kaydedildiğini, ilerleyen dönemlerde kadınların iş hayatına katılımı için yeni projelerin hayata geçirileceğini söyledi.

Kadınlara yönelik destek uygulamasıyla ilgili de konuşan Çalışma Bakanı, 2-5 yaş aralığında çocuk sahibi olan kadınların İŞKUR İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim Kurs ve programlarına katılmaları durumunda şu an verilen hali hazırdaki cep harçlığının yanı sıra 400 TL fazladan ödeme alacaklarını, bu şekilde kadın istihdamında artış sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 07 Haziran 2018 Perşembe 16:54

YORUM YAZ

 • fuatfuat9 ay önce
  kardeşim kadınlara vereceğinize erkeklere verin de anneler çocuklarıyla ilgilensin. gelecek nesiller sevgisiz ve saygısız yetişiyor. batıya benzeyeceğiz diye günbegün değerlerimizi kaybediyoruz.
 • KaanKaan9 ay önce
  Deprem fonunu boşaltınız kimbilir daha hangi fonları boşaltınız bu savurganlığı sizden değil milletten vergi olarak çıkıyor yoksa imfiye maaşları düşüşüdirektifi dolaylı yoldan vergiler arttırılarak mı yapılıyor neredeyse her yüzliranın 58 tl si vergiye gidiyor zaten yüz liranın değeri 20 30 tl değerine düşmüş kendimden örnekle 2 sene önce 1100 dolara denk gelen maaşım 2 senede 755dolara kadar geriledi ve maalesef kayıplar karşılanmıyor artık çoluk çocuğumuza kılık kıyafet alamazolduk kendimiz mi giyineceğiz çoluk çocuğumu bu gidişle maalesef 2000 li 90 lı yıllara dönüş olacak ekonomik olarak hükümet bürokratlara hakimlere savcılara ekstra zamlar yapıyor ve çalışanlar arasında ayrımcılık ve sınıfçılık yapmaktadır önceden memura 5 verilirse herkes aynı alırdı ..
 • MisafirMisafir9 ay önce
  Bütün kadınları evden dışarıya teşvik aile yapısını zayıflatır. Batıdaki gibi aileyi çökertirsiniz.
 • ak partiliak partili9 ay önce
  hani muhalefet vaadlerde bulunurken "..bekâra karı boşamak kolaydır.Bu parayı nereden bulacaksınız.."diyordunuz hey hınzırlar.peki siz bu parayı nereden bulacaksınız.Bir akepeli olarak size hiç itimadım kalmadı hele reizzzzzeee hiç mi hiç kalmadı onun diğerlerinden hiç farkı yok.
 • huseyinhuseyin9 ay önce
  avrupaya akan hortumlar kesilincekaynaklarimiz asil sahiplerine akmaya basladi yasasin akpdurmak yok yola devam
 • SEDAT SEDAT 9 ay önce
  5 yaşını geçen çocuğu olan ne olucak

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mart 2019