Bakanlıktan Abdurrahim Albayrak'a yalanlama geldi

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın ''Sayın Berat Albayrak ile görüştüm.İnşallah ay başında banka düzenlemeleriyle Türk futbolu rahat bir nefes alacak.'' şeklindeki açıklamasına Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan cevap geldi.

21 Mayıs 2019 Salı 08:52
Bakanlıktan Abdurrahim Albayrak'a yalanlama geldi

Hazine ve Maliye Bakanlığı Basın Müşavirliğince, Bakan Berat Albayrak ve Bakanlığın kulüplerin finansal süreçleriyle ilgili bir tasarrufunun bulunmadığı bildirildi.

Futbol kulüpleri için düzenleme iddiası

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın futbol kulüplerinin finansal durumuna ilişkin, "Sayın Berat Albayrak ile görüştüm ve Türk futboluna önemli katkılar yapılacağını söyledi. İnşallah ay başında banka düzenlemeleriyle Türk futbolu rahat bir nefes alacak." şeklindeki sözlerinin ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı Basın Müşavirliğinden açıklama yapıldı.

"Berat Albayrak ile görüştüm, kulüplere önemli katkılar yapılacağını söyledi"

Bu tür sözler doğru değil

Bakanlık Basın Müşaviri Mehmet Ali Berber, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada,

"Sayın Bakanımız Berat Albayrak'a atfen dile getirilen bu tür sözler doğru değildir. Bakanımızın ve Bakanlığımızın kulüplerin finansal süreçleri ile ilgili bir tasarrufu ya da yönlendirmesi yoktur. Bu süreçler kulüpler ile ilgili bankalar arasında yürütülmektedir." ifadelerini kullandı.

Abdurrahim Albayrak'a sert tepki! "'Birileri birilerini şampiyon yapacaksa oynamayalım' demiştin, şimdi..."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Mayıs 2019 Salı 08:52

YORUM YAZ

 • ChnChn28 gün önce
  Lüks arabalara bunlar binecek, ultra lüks yatlarda, katlarda sefa sürecekler sonra çiftlik gibi yönettikleri kulüpler zarar edecek vay anam devlet bizi desteklesin diyecekler yok öyle yağma hasanın böreği hem futbol bir afyondan başka birşey değil ki millete bir katkısı da yok bu milletin vergisiyle kulüpler desteklenirse zehir zıkkım olsun
 • EKOLL EKOLL 29 gün önce
  Hükümet böyle bir saçmalık yaparsa bilsin ki ebediyen biter. Bugüne kadar oy veren ben dahi asla oy vermem. Bakan bey aklını başına topla. Kulüplere gelince beceremiyorsanızkapatın kardeşim. Çok da gerekli değil.
 • Türk futbolu rahat bir nefes alacakTürk futbolu rahat bir nefes alacak29 gün önce
  Kazancınız ortada verginiz ortada, hala nefes alamadım diyor herif. Bakanlıktan Yüz bulamayıp aklınca operasyon mu çekiyor bu herif!
 • Murat ÖzelMurat Özel29 gün önce
  Binali Yıldırım ı tiye alan tweet atarlarsıkışıncada hükümete koşarlar
 • ZAFERZAFER29 gün önce
  Yıllardır Türk sporunun gelişmesi adına spor kulüplerinin borçlarına aynen hep yapılandırmalar yapıldı ama kulüpler bu har vurup harman savurma huyundan vazgeçmediler. Artık kulüplerinde sahaya çıkan kadro içinde İstiklal Marşını okuyacak bir Türk sporcu kalmayıncaya kadar hoyratça yaptıkları harcamalardan vazgeçip kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmeliler.
 • kürşatkürşat29 gün önce
  bu futbol takımlarına, statlarına milletin cebinden bir kuruş gidiyorsa haram zıkkım olsun, milyonlarca dolarları bunlar alacak, zevk sefa sürecek, insanlar da enayi gibi bunlara para verecek!!
 • Kel AliKel Ali29 gün önce
  Abdurrahim bey kelin ilacı olsa kendi başına sürer.
 • hamido hamido 29 gün önce
  Eğerki bu futbol kulüplerine milletin bir lirasını verirseniz yeminle bir daha asla oy vermem,hakkımıda helal etmem.
 • Mehmet YozgatliogluMehmet Yozgatlioglu29 gün önce
  Allah Allah... Bankalara ücretsiz kredi verin, borclari silin diye talimat gitmemistir yani, degil mi?Basaksehiri, Fenerbahcesi, Galatasarayi, Besiktasi, Trabzonu hepsi yardim aliyor.Herkez biliyor neler oldugunu. Millet aclikla imtihan oluyor, futbolda katrilyonlar dönüyor..
 • alimalatalimalat29 gün önce
  bu damat ne dediğini bilmiyor.kesin demiştir.bu zat ulu orta konuşuyor.bunu durduracak bir yiğit yokmu.reisi paketledi bakalım nereye bırakacak.merakla bekliyoruz.
 • muratmurat29 gün önce
  ak parti eğer böyle bir şey yaparsanız inanın tabının çok büyük kısmını artık geri dönmemek üzere kaybedersiniz. stadlarında sizin aleyhinizeatılan sloganları hiç unutmayın. yapılan kalleşlikleri unutmayın başkada bir şey demiyorum.
 • ihsanihsan29 gün önce
  asgari ücretin 2020 tl. olduğun türkiyede spor kulüplerinde milyon dolarlar dönüyor bu ne iş maliye hükümet devlet hani milli olacaktık takımlar gavur takımı oldu
 • alpagualpagu29 gün önce
  Abdurrahim Albayrak'a bak ya...sizin hovardalığınızı millet mi ödeyecek....batık durumdasınınz üç büyükler olarak....eeeeee millet kurtarsın oh ne ala.....yöneticiler bol keseden versin,futbolcularınız gece alemlerinde yesin biz ödeyelim....insan utanır biraz ya.....
 • meyyidmeyyid29 gün önce
  bu zat imamoğlunu destekliyorum diye açıkca söylememişmiydi.şimdi ne diyor ki sayın bakana..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Haziran 2019