Bakan Pakdemirli: 10 liranın altına inerse TMO devreye girecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çekirdeksiz kuru üzün fiyatlarında 10 liranın altına düşüş yaşanırsa TMO'nun devreye gireceğini söyledi.

22 Ağustos 2019 Perşembe 15:11
Bakan Pakdemirli: 10 liranın altına inerse TMO devreye girecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli"Türkiye genelinde 2019'da 4,2 milyon ton yaş üzüm üretimi bekleniyor, bunun içinde çekirdekli ve diğerleri de var. Kuru üzüm rekoltesinin de 300 bin tonun fevkinde olması bekleniyor." dedi.

"TMO devreye girer"

Bakan Pakdemirli "(Çekirdeksiz kuru üzüm fiyatları) Eğer borsadaki seyir 10 liranın altına düşecek gibi olursa devlet olarak, TMO olarak girer müdahale ederiz. İnciri de izleriz. İncirde de tedbir almamız gerekirse onunla ilgili de bakarız ama orada da piyasa iyi görünüyor" açıklamasında bulundu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Ağustos 2019 Perşembe 15:11

YORUM YAZ

  • Uçak UçmazUçak Uçmaz23 gün önce
    Uçak uçmaz yangın sönmez ise, medya gerçeği vermez ise,İnsan ve diğer mahluka zulüm Şaha kalkar ise;Kimi kimi kurtarır...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Eylul 2019