Bakan Varank açıkladı: 3.8 milyon avroluk proje başlıyor!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Mardin Artuklu, Batman, Şırnak ve Siirt üniversitelerinin ortaklığında 3,8 milyon avroluk bir projeye başlayacaklarını açıkladı.

17 Mart 2019 Pazar 13:39
Bakan Varank açıkladı: 3.8 milyon avroluk proje başlıyor!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Güneydoğu ve Doğu Anadolu'daki genç işsizliğin önüne geçilmesi için proje başlatıldığını duyurdu.

"Gençlerimizi iş hayatına hazırlayacağız"

Bakan Varank "Bölgemizdeki genç işsizliği sorununun çözümüne katkı sağlamak için harekete geçtik. Mardin Artuklu, Batman, Şırnak ve Siirt üniversitelerinin ortaklığında 3,8 milyon avroluk bir projeye başlıyoruz. Amacımız, gençlerimizin mesleki ve kişisel becerilerini geliştirmek. Bu amaçla Siirt'in de dahil olduğu 4 ilimizde eğitimler düzenleyip, gençlerimizi iş hayatına hazırlayacağız." dedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mart 2019 Pazar 13:39

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    22 Mart 2019