Bahçede 1 lira olan limon, tezgahta 10 TL

Narenciye üretiminin önemli merkezlerinden Çukurova'da limon fiyatları 1 liradan açılış yaparken, marketlerde bu rakam 10 TL'yi buluyor.

13 Ağustos 2018 Pazartesi 08:05
Bahçede 1 lira olan limon, tezgahta 10 TL

Narenciye üretiminin adeta merkez üssü olan Çukurova'da 1 liraya alıcı bulan limon, marketlerde ve pazarlarda tezgaha gelene kadar aracıların ve masrafların da fiyata eklenmesiyle 10 liraya kadar çıkan fiyatlarda satışa sunuluyor.

Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, limonun dalında 1 ila 1.5 lira arasında alıcı bulduğunu söyledi. Bazı marketlerde limonun 9.5 liradan sunulduğunu belirten Doğan, "Bu ürünlerin etiketinde alış fiyatı 5, vergi 0.73, sevk gideri 0.12, mağazacılık gideri de 0.88 lira olmak üzere maliyet toplamı 6.73 lira gibi rakamlar yer alıyor" dedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ağustos 2018 Pazartesi 08:05

YORUM YAZ

  • nooooonooooo5 ay önce
    Allah bu düzeni kuranlarında buna müsade edenlerinde belasını versin

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ocak 2019