Aynı gün içerisinde Meral Akşener'e ikinci şok: Yardımcısı da istifa etti

İP'de istifa depremi sürüyor! Bugün ilk olarak istifa açıklaması Akşener'in danışmanı Ali Aydın'dan gelirken gün içerisinde ikinci istifa açıklaması ise genel başkan yardımcısı Ayfer Yılmaz'dan geldi.

13 Temmuz 2018 Cuma 16:11
Aynı gün içerisinde Meral Akşener'e ikinci şok: Yardımcısı da istifa etti

24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı da olmayan eski bakan Yılmaz, bugün İP Genel Merkezi'ne verdiği dilekçeyle istifa ettiğini bildirdi.

Yılmaz, partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini bildiren dilekçeyi İP genel merkezine sunduğu iddia edildi.

İP Genel başkanı Meral Akşener'in ise bu istifayı kabul edip etmediği ise henüz netlik kazanmadı.

İşte Yılmaz’ın istifa dilekçesi:

"Değerli Genel Başkanı, Kurucu üye olarak tarafınızdan davet edildiğim İYİ Parti'deki Genel İdare Kurulu üyeliğinden ve sürdürmekte olduğum Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinden gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum. Gereğini saygıyla arz ederim.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Temmuz 2018 Cuma 16:11

YORUM YAZ

 • hacıhacı8 ay önce
  Abal! Seni daha önce birkaç kez uyardık. Bu işler sana göre değil. Bir partide iyi bir eleman olursun ama parti yönetemezsin. gel vazgeç dedik. Şimdi dağılma süreci başladı. Yarın bunu küstürmüş, diğeriyle de tanışmamış olarak ortalarda kalırsan üzülürüm. Zira sen yürekli bir bayansın.
 • Cemalettin KarakocCemalettin Karakoc8 ay önce
  Yamalik pohca gibi dikis tutmadi. Gaye ve amac belli niyet belli insallah boynundaki tasmayida cikariri geri iade eder(Kim takdiysa).
 • UgurUgur8 ay önce
  Korkunun faydası yok hepsi hesap vereceğini biliyor. Vatan hainleri!
 • mevlütmevlüt8 ay önce
  başbakanlıktan sonra cumhurbaşkanı olacaktıya olamadı mı????ne de olsa kulağına bunlar fısıldandı....normaldir...."ben başbakan olacağım..."...oldun...aldın mı????

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019