Aydın jandarması çocukları sevindirmeye devam ediyor

Aydın İl Jandarma Komutanlığı, Jandarma Teşkilatının 180.

23 Mayıs 2019 Perşembe 10:47
Aydın jandarması çocukları sevindirmeye devam ediyor

Aydın İl Jandarma Komutanlığı, Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında il genelinde çocuklarla bir araya gelmeye devam ediyor.


Jandarmanın kuruluşunun 180’inci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Efeler ilçesne bağlı Baltaköy Çaltı Mahallesi’nde program düzenleyen Aydın İl Jandarma Komutanlığı, çocukları sevindirdi. "Sevgimiz Gücümüzdür" sloganıyla düzenlenen etkinlikte, Çaltı İlköğretim Okulu’nda Jandarma Teşkilatını tanıtmak ve mahremiyet eğitimi için öğrenci ve veliler ile bir araya gelen Kadın Çocuk Kısım Amirliği görevlileri tarafından velilere, çocuklarda mahremiyet eğitimi konulu meteryalleri üzerinden eğitim verildi.Asayiş motosiklet timlerinin öğretici bilgileri ile öğrenciler aydınlatıldı. Jandarmaya ait bomba arama köpeği Cadı ile yangın tespit etme köpeği Eksen tarafından gösteriler düzenlendi. Her iki köpeği okşayan ve seven öğrenciler daha sonra jandarma trafiğe ait motosikletlere tek tek binerek keyifli dakikalar yaşadı.


Uçurtma şenliğinde Jandarma Teşkilatının 180. yıl kuruluş logolu uçurtmalar uçuruldu. Uçurtmalar ile Jandarma Çocuk Dergisi, boya kitapları, kitap ayraçları ve balon öğrencilere hediye edildi. Sevinçleri görülmeye değer olan çocuklar, unutulmaz bir gün yaşarken; kendilerine bu güzel günü yaşatan Aydın jandarmasına da teşekkür etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Mayıs 2019 Perşembe 10:47

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Haziran 2019