Avrupa ülkesinden skandal karar

Avusturya'da koalisyonun büyük ortağı Halk Partisi, oruç tutan çocukların performans düşüklüğü yaşadıkları gerekçesiyle okullarda oruç yasağı getirilmesi önerisinde bulundu.

14 Haziran 2018 Perşembe 18:57
Avrupa ülkesinden skandal karar

Avusturya'da, hükümetin büyük ortağı Halk Partisi (ÖVP) Genel Sekreteri Karl Nehammer, okula gitme zorunluluğu olan çocukların oruç tuttukları için zayıf düşerek dersleri takip edemediklerini gerekçe göstererek, okullarda oruç tutulmasının yasaklanmasını talep etti.

Nehammer, gazetecilere yaptığı açıklamada, bazı öğretmen ve uzmanların, çocukların oruç tutmaları nedeniyle güç kaybına uğradıkları ve derslere konsantre sorunu yaşadıkları yönünde raporlar paylaştığını ileri sürerek, "Dini ritüeller (bu hangi din olursa olsun) çocukların sağlığına zarar veriyorsa, çok ileri gitmiştir" ifadelerini kullandı.

Din özgürlüğünün Avusturya için yüksek bir değer olduğunu, her tür dini pratiğe saygı duyduğunu belirten Karl Nehammer, "Okula gitme zorunluluğu olan çocuklara oruç tutma yasağı talep ediyorum. Oruç çocukları güçsüzleştirerek, dersleri takip etmelerine mani oluyor" diye konuştu.

Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 18:57

YORUM YAZ

 • ferhat ferhat 5 ay önce
  Bence performans düşüklüğü n önüne geçmeye çalışacaklarına Müslüman çocuklarını okullarında okumasınlar çok çok daha ve akıllıca bir fikir. .Hem ne işleri var Müslümanların haçlıların okullarında?!!!
 • neconeco5 ay önce
  avusturyada camiler kapaniyorsa,türkiyedede kiliseler kapanmaliBatida müslümanlara karsi ne yapiliyorsa ,türkiyede ayni karsiligi vermesi lazim
 • nn5 ay önce
  MÜSLÜMAN İN ORUCUSİZİ NE İLGİLENDİRİRPERFORMANS DÜŞÜKLÜĞÜ VARSA MÜSLÜMAN ÇOCUĞUN SİZENE OLUYORSİZ KAFANIZI ÇEKİN RAHATLAYIN
 • berzah_berzah_5 ay önce
  adamlara helal olsun kök söktürüyor müslümanlara,bizimkiler ellerinden gelse tepkilerden çekinmeseler kızmızı halı serecekler ayaklarına,hadi sende yap misilleme,kapat kiliseleri,papazları sınırdışı et,ibadetlerine kısıtlama getir,hodri meydan
 • ömer cihanömer cihan5 ay önce
  bizde yapmadılar mı, böyle bir tutum sergilenmedi mi.onların yapması ayrı bir konu ama içimizdeki Avusturyalılara bakalım önce..

Günün Karikatürü

16 Kasım 2018