• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Avrupa Birliği üyesi 26 ülkeden acil kodlu Gazze çağrısı!

Yeniakit Publisher
2024-02-19 23:59:00 - 2024-02-20 00:23:07
Avrupa Birliği üyesi 26 ülkeden acil kodlu Gazze çağrısı!

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell, AB Dışişleri Bakanları toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

AB Dışişleri Bakanları, Belçika'nın başkenti Brüksel’de bir araya geldi.

Toplantının ardından AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell, basın toplantısı düzenledi. Borrell, Macaristan hariç AB üyesi 26 ülkenin Gazze'de "sürdürülebilir bir ateşkese yol açacak acil bir insani duraklama" çağrısında bulunduğunu söyledi.

İsrail'e Refah çağrısı!

AB’nin İsrail’in Refah kentine yönelik muhtemel saldırısına karşı olduğunu aktaran Borrell, şunları söyledi:

"İsrail hükümetinden Refah'a saldırmamasını istiyoruz. Çünkü böyle bir saldırı insani durumu çok daha kötü bir hale getirecektir. Bu, gerekli insani yardımların ulaştırılmasını engelleyecektir. Bakanlar, İsrail'den uluslararası insancıl hukuka ve 26 Ocak tarihli Uluslararası Adalet Divanı kararına uyması çağrısında bulundu. Bunun devamı olarak bakanlar, kalıcı ateşkese götürecek acil insani duraklama çağrısı yaptı.

BM Gazze Koordinatörü ile UNRWA'ya yardımları ve mevcut durumu görüştük. Kendisinden son bilgileri aldık. Kendisi son derece açıktı. AB'nin yardımlarının kesilmemesini istedi. Özellikle eğitim başta olmak üzere bölgede yardımları devam ettirdiklerini ve yardımların kesilmesi halinde bu görevleri başkasının yapamayacağını söyledi"
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Türkiyem

Sizi cikmaz bir Sokakda sıkışdiran canavara beni yeme diyorsunuz itreil işde bu canavar bakın itrail sade Müslümanlara değil hirisdiyan başkani inanclarin ve dünyanın beşina bela olacak dünya cok aci cekecek sonunda itrail yok olacak

Gültekin

AB'NİN 26 ÜYESİ GAZZA İÇİN ÇAĞRIYI BIRAKMALI, FİİLİYATA GEÇMELİDİR, BİR AVUÇ İSRAİL MİLLETİ, NASIL DÜNYAYA MEYDAN OKURCASINA KATLİAMLARINA DEVAM EDEBİLİYOR?, BU KATLİAMA GÖZ YUMAN, SES ÇIKARMAYAN, FİİLİYATA GEÇMEYEN, BUNLARI DURDURMAYAN DÜNYANIN HER DEVLETİ İNSANLIK ADINA SORUMLUDUR.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23