Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılında atabarı oynadılar

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile Türkiye Halk Oyuncuları Birliği Platformu iş birliğinde yürütülen proje kapsamında Malatya'da öğrenciler atabarı oynadı

19 Mayıs 2019 Pazar 23:56
Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılında atabarı oynadılar

MALATYA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Halk Oyunları Birliği Platformu iş birliğinde yürütülen "Dünya Atabarı Oynuyor" projesi kapsamında Malatya'da öğrenciler atabarı oynadı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının 100. yılı dolayısıyla hazırlanan proje kapsamında çok sayıda öğrenci, 15 Temmuz Millet Meydanı'nda toplandı.

Kentteki ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrenciler ile Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibi tarafından "atabarı" oyunu oynandı.

23 ülkede ve Türkiye'nin 81 ilinde aynı anda gerçekleştirilen atabarı gösterisini vatandaşlar ilgiyle izledi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 23:56

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Haziran 2019