• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Atatürk'ün partisinden müthiş açılım! CHP'li vekil Kanko açıkladı: HDP içimizden biri...

Yeniakit Publisher
2023-11-23 12:00:00 -

CHP Kocaeli Milletvekili Muhip Kanko, katıldığı bir canlı yayında yaptığı açıklamalarıyla adeta yerel seçimde HDP ile iş birliği yapacaklarının sinyalini verdi.

Seçimler sonrası büyük hezimete uğrayan muhalefette başlayan değişim tartışmaları sona erdi..

CHP'nin yeni genel başkanı, 13 yıl sonra değişti.

Değişimcilerin adayı Özgür Özel, seçimi ikinci turda önde bitirerek kazandı.

Ancak muhalefette lider değişse de terör örgütü PKK'nın siyasi ayağı HDP'ye olan ilgi ve destek bitmiyor..

Özgür Özel'in yerel seçimler öncesi kimlerle ittifak kuracağı merak edilirken, daha kurultayda yaptığı konuşmasında Selahattin Demirtaş'a selam yollaması, soru işaretlerini giderdi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Rotasını Türkiye ile sorunu olan, FETÖ'cüler dahil ne kadar şaibeli isim varsa onlara çeviren Özgür Özel, yaptığı açıklamalar ve hareketlerle HEDEP ile ittifak sinyali verdi.

Öyle ki artık CHP'li milletvekilleri de bunu gizlemiyor.

CHP Kocaeli Milletvekili Muhip Kanko, Artı Tv'de yayınlanan bir programa HEDEP'li Sezai Temelli ile birlikte katıldı.

"HEDEP bizim içimizde olan bir parti"

Canlı yayında yaptığı konuşmasında CHP'nin HEDEP ile özgürce hareket etme yeteneğinin olduğunu vurgulayan Kanko, şu ifadeleri kullandı:

HEDEP bizim içimizde olan bir parti. Bizim HEDEP ile özgürce hareket etme yeteneğimiz var. Genel Başkan da bunu çok net vurguladı. Daha önce belki biraz çekingen yapılıyordu bu işler ama bugün artık rahatlıkla görüşebilir. Dolayısıyla biz başarımızı HEDEP ile birlikte yapacaksak ben çekinmem, genel başkanımız da çekinmeyeceğini düşünüyorum.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

resat

kanko kankalarını açıklamış ,yine söylüyorum ,bunların efendileri aynıdır ,bunların ortak noktası herikiside bu topraklardan islam ı kovmak amacıyla kurulmuştur,chp türklerin batılılaşması işlemi için kurulmuş, hdp de kürtlerin islamdan uzaklaştırılıp batılılaştırılması için kurulmuştur,,yani hdp kürtlerin chp sidir ,netice adam doğruyu söylüyor ,,

Fatih eren

Ya niye şaşırıyorsunuz bu işe anlamadım zaten hdp denilen parti 7 haziran 1990 da CHP nin içinden çıkarak kurulmadimi tek yumurta ikizi onlar ????
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23