ASO ve 2. OSB yönetimi engelli bireylerle buluştu

ASO Başkanı Nurettin Özdebir, “Burada amacımız sadece onlara bir yemek vermek değil, hem yönetim kurullarımızla, hem de çalışanlarımızla sıcak bir ortamda onlarla bir arada olabilmek” dedi.

18 Mayıs 2019 Cumartesi 11:50
ASO ve 2. OSB yönetimi engelli bireylerle buluştu

ASO Başkanı Nurettin Özdebir, “Burada amacımız sadece onlara bir yemek vermek değil, hem yönetim kurullarımızla, hem de çalışanlarımızla sıcak bir ortamda onlarla bir arada olabilmek” dedi.


Ankara Sanayi Odası ve ASO 2. OSB yönetim kurulları ile çalışanları Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde yaşamlarını sürdüren engelli bireylerle bu yıl da iftar yemeğinde buluştu.


Sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde Ramazan ayında engelli vatandaşlara yönelik etkinlikler gerçekleştiren Ankara Sanayi Odası, ASO 2. OSB ile birlikte Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşamlarını sürdüren 8-50 yaş arası 200’e yakın engelli bireylerle iftar yemeğinde bir araya geldi.


Uzun bir süredir Ramazan ayında üyelerine iftar yemeği vermek yerine, çeşitli sosyal sorumluluk projelerine destek olmaya çalışan Ankara Sanayi Odası ve ASO 2. OSB bu çerçevede Kızılay Aşevleri başta olmak üzere, dar gelirli bölgelerdeki iftar çadırlarına destek vererek çeşitli yardımlarda bulunuyor.


ASO Başkanı Nurettin Özdebir, engelli bireylerle bir kez daha buluşmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterekdevletin bakıma muhtaç bu insanlara çok güzel imkanlar sunduğuna dikkat çekti. Özdebir, “Çoğu zihinsel engelli olan bu bireylerle gerçekleştirdiğimiz buluşmalarla onların ihtiyacı olan ilgi ve sevgiyi de göstermeye çalışıyoruz. Burada amacımız sadece onlara bir yemek vermek değil, hem yönetim kurullarımızla, hem de çalışanlarımızla sıcak bir ortamda onlarla bir arada olabilmek” ifadelerini kullandı.


Yemeğin ardından Merkez Müdürü Bekir Demiryılmaz, kendi atölyelerinde engelli bireyler tarafından yapılmış bir seramik çalışmasını da ASO Başkanı Özdebir’e hediye etti. Yemeğin ardından canlı müzik eşliğinde güzel saatler geçiren engelli bireyler mutlu bir şekilde ayrıldılar.


Yemeğe ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ASO ve 2. OSB Başkan Yardımcısı Mete Çağlayan, ASO Yönetim Kurulu Üyeleri, çok sayıda ASO ve 2. OSB çalışanı ile Merkez Müdürü Bekir Demiryılmaz katıldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 11:50

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    22 Mayıs 2019