Asırlık planları bozuldukça saldırıyorlar!

Türkiye’yi masada ve sahada yenemeyen Haçlı Batı ve taşeronları kalleş yüzünü gösteriyor. Son dönemde Türkiye’ye gözdağı amaçlı saldırılara başvuran taşeron örgütler; Batı ve Kuzey Afrika ile Ortadoğu’da peş peşe eylemler gerçekleştirdi.

19 Temmuz 2019 Cuma 09:29
Asırlık planları bozuldukça saldırıyorlar!

Başkan Erdoğan önderliğinde asırlık planları bir bir bozan, Afrin’e, Cerablus’a, el-Bab’a harekat düzenleyerek terör koridorunu darmadağın eden, Irak’ın kuzeyine ‘Pençe’ indirerek üst düzey PKK’lıları avlayan, ABD’nin itirazlarına rağmen S-400 hava savunma sistemini envanterine katan, sondaj gemileriyle Kıbrıs açıklarına doğalgaz çıkarması yapan Türkiye’ye karşı Haçlı Batı ve taşeronları kanlı yüzünü gösteriyor.

Türkiye’nin uluslararası çaptaki hamlelerine yönelik yurt dışındaki Türklere yönelik kahpe pusular kuruluyor, savunmasız insanların kanı akıtılıyor.

Kürt bölgesinde alçaklık

Türkiye’ye gözdağı amaçlı saldırılara başvuran taşeron örgütler Batı Afrika, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da peş peşe kanlı eylemler gerçekleştiriyor. Son örneğini Irak’taki Türkiye Başkonsolosluğu’nda görevli memurun şehit edildiği hadisenin oluşturduğu alçak saldırılar, son bir aylık zaman zarfında benzer olaylarla etkisini gösterdi.

27 Haziran tarihinde İdlib’deki TSK gözlem noktasına alçak saldırılar gerçekleştirildi. 3 ayrı saldırıda 1 askerimiz şehit edildi, 3 Mehmetçik yaralandı. İlk iki saldırının bölgeye sevk edilen Türk askeri konvoyunun intikali sırasında yapılması, bu intikalden haberdar olma ihtimali bulunan ‘stratejik ortak’ları akıllara getirdi.

Libya’da tehdit ve kaçırma

Takvim yaprakları 30 Haziran’ı gösterirken Türkiye, bu kez Libya’da hedef alındı. ABD destekli darbeyle Libya’da kısmen yönetimi ele geçiren Halife Hafter’e bağlı çeteler, 6 Türkiye vatandaşını kaçırdı. Saldırı öncesinde Hafter’in sözcüsü Ahmed el-Mesmari yaptığı açıklamada, Libya hava sahasının Türk uçaklarına kapatıldığını ve komuta ettiği birliklerine bölgedeki Türk gemilerine ve tesislerine saldırmaları emrini verdi. Türkiye’den Trablus’a inmek isteyen uçakların ve limana girmek isteyen gemilerin düşman olarak görüleceği ve Libya’da yaşayan Türk vatandaşların tutuklanacağını açıklayan Mesmari’nin tehdidi sonrasında 6 kişi alıkonuldu. Türkiye’nin yumruğunu gören çapulcular sürüsü, 6 vatandaşımızı derhal serbest bırakmak zorunda kaldı.

Türk gemisine pusu

Libya’daki alçak eylemin hemen ardından Batı Afrika ülkesi Nijerya’da Türklere saldırı düzenlendi. 16 Temmuz’da Nijerya açıklarında silahlı teröristler, 18 Türkiyelinin bulunduğu gemiye saldırı düzenleyerek 10 gemiciyi esir aldı. Olayın zamanlaması dikkat çekti.

25 yıl sonra ilk

17 Temmuz’da Kuzey Irak’ın Erbil kentinde yapılan saldırıda ise Türkiye Başkonsolosluğu’nda görevli Osman Köse (36) şehit edildi. Irak’taki bir restorana giren sivil giyimli üç saldırganın doğrudan Türklerin masasını hedef aldığı bildirildi. Kanlı olay, 25 yıl sonra ilk kez yurt dışında bir Türk diplomatın şehit edilmesi hadisesi olarak kayıtlara geçti. Suriye, Libya ve Nijerya’da Türklere yönelik gerçekleştirilen saldırıların devamını oluşturan kanlı eylemi, diğer eylemler gibi üstlenen olmadı.

Amerikan hegemonyasını böyle yıkıyoruz! Tam bağımsız Türkiye

 

FARUK ARSLAN
Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Temmuz 2019 Cuma 09:29

YORUM YAZ

 • AydınAydın1 ay önce
  Evet haçlıdan aldığımız kredi ile, haçlıların ülkemizdeki şirketleri ile haçlıların palnını bozuyoruz. Aferin.
 • TakipçiTakipçi1 ay önce
  İşte batıdan ve İsrailden başka hiç bir ülkeye özgürlük istemeyen vahşi batının gerçek yüzü ( Dünyada bir sürü katillerin ve çetelerin başı ). Batının çirkin medeniyetine kananlar uyansın ve gerçekleri görsün. Uyan aziz milletim uyan dön altın harıflarla yazılan parlak tarihine..... döööön .
 • selim ustaselim usta1 ay önce
  her bagimsizligin bir fiati var...kafirler ve münafiklar kiyamete kadar durmayacak....mesele iblisin yanindamisin, yada Hak´dan yanamisin o önemli...gerisi hikaye
 • MUHAMMET YILDIZMUHAMMET YILDIZ1 ay önce
  2 gemi gönderdik diye adamların planı bozulmaz.plan nasılbozulur biliyormusun. 17 yılda 25 kere abd ye gitmeyerek bozulur. israil derneklerinden madanya almayarak bozulur. papazı cezaevinde tutarak bozulur. düşmanından uçak olmak icin ortak işe girmeyerek 100 yıllık planlar bozulur.hem adamlarla içli dışlı oluncak hemde 100 yıllık planı bozduk diceksiniz. ayrıca malatyadaki ve incirlikteki adana üslerinide kaldırarak büyük oyunu bozabilirsiniz.rusyanın bi ucagını duşurduk. 8 ay zor dayandık. turizm sektörumuz battı. çifçi battı. 8 ay sonra gittik özur diledik rusyadan. böylemi oluyor buyuk plan bozma.neyse.aklını kullanan demek istedigimi alır. kalın saglıcakla.alalha emanet olun.ne mutlu türküm diyene
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Bırak bu tarhanayı yazar.Egede yunan 18 adayı isgal etmiş sen dünyaya meydan okuyon.Siyasileri değil devleti düşünün.
 • Mahmut Şahin Mahmut Şahin 1 ay önce
  Erbil ve Nijeryadakiler bulunup cezalandirilmali ki teröristlere bi gözdağı olsun

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Ağustos 2019