Asırlık aş ocağı

1919 yılında Türk Kızılay bünyesinde Ankara'da kurulan kentin ilk aş ocağı, ramazan ayında da hizmetlerini sürdürüyor.

16 Mayıs 2019 Perşembe 14:39
Asırlık aş ocağı

Türk Kızılay bünyesinde 1919’da kurulan ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşların sofrasına bir asırdır sıcak yemek götürmesini sağlayan Ankara’daki ilk aş ocağı, ramazan ayında da hizmetlerini sürdürüyor.

Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan, “Şu anda 11 bin kişilik yemek dağıtmaktayız ve bulunduğumuz mekan dahil olmak üzere, başkentin 11 noktasında ailelere yemeklerini ulaştırıyoruz. Buradan birinci olarak iftar yapacak olanlar faydalanıyor. Ayrıca yaşlı veya hasta olup da oruç tutamayanlar var. Onları da gözeterek öğle saatlerine doğru dağıtım yapıyoruz. İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından ramazanın 15’inci günü İslam dünyası yetim günü olarak ilan edildi. Buna yönelik büyük hazırlıklarımız var. Dört kıtada inşallah iftarlarda Türkiye’yi sevenlerle buluşacağız, Türkiye’nin sevgisini, yardımını oralara aktaracağız.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 14:39

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Mayıs 2019