• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Aşı olan bilim kurulu üyesi yan etkisini açıkladı

Çin'den gelen koronavirüs aşısını olan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Recep Öztürk, hafif yan etki görüldüğünü ve bölgede ağrı olduğunu söyledi.

Yeniakit Publisher
2021-01-14 10:31:00 - 2021-01-14 11:43:55
Aşı olan bilim kurulu üyesi yan etkisini açıkladı

Türkiye genelinde kitlesel aşılama süreci an itibariyle başladı. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, koronavirüs aşısına onay verdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu üyeleriyle birlikte ilk doz aşıyı oldu. Aşı olan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, aşı deneyimini ve neler yaşadığını A Haber canlı yayınında anlattı.

İşte o açıklamalardan satır başları:

Öncelikle aşı salgında en önemli silahlarımızdan birisi salgınla mücadelede hayırlı olsun ülkemize. Şu anda tüm dünyada da aşılama devam ediyor. İnşallah bu salgının bitirilmesinde çok önemli rolü olacak.

Sıramız gelince aşımızı olduk. Ben şu anda aşı yerimde çok minimal bir ağrı dışında herhangi bir yan etki hissetmedim. O da çok hafif bir ağrı dokununca hissedebiliyorsunuz. Hiçbir sıkıntım olmadı benim şu ana kadar. Diğer arkadaşlardan da herhangi bir yan etki duymadım. Zaten bu aşıların güvenliği konusunda herhangi bir tereddütümüz yok aynı şekilde etkinliği konusunda da aynı şeyi söylemek isterim.

Aşılar arasında bir tercih yapma durumunda değiliz. Hangi aşı varsa devletin bize ücretsiz temin ettiği hangi aşı varsa o aşıyı olacağız.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

TATAR RAMAZAN

DOĞU TÜRKİSTANDA SOYDAŞLARIMIZI KATLEDEN SOYLARINI KURUTAN BİR SOYSUZ BÖCEK CÜCÜK HATTA NE BULURLARSA YİYEN YAMYAM MİLLETTEN ALDIĞIMIZ BU AŞILAR BİZİMDE SOYUMUZU KURUTMAYACAĞI NE MALUM BEN ŞAHSEN AŞIYA GÜVENMİYORUM....
 • Yanıtla

salı pazarı

aşı ülkemize geldikten sonra 15 gün çeşitli testlerden geçtikten denendikten sonra hizmete sunuldu bu gün geldi tecrübe etmeden denemeden hadi yarın aşılamaya başlayalım mantığı ile işe başlanmıyor bir hilesi var mı ölümcül etkisi var mı yok mu etkileyici yan etkisi var mı bütün bunlar araştırıldıktan sonra yapılıyor denemeden tecrübe etmeden kullanılamayacağını bu işe yıllarını vermiş sağlık bilim kurulu üyeleri ve diğer bilim insanlarımız da elbet düşünmüşlerdir değil mi deneme yanılma metoduyla sağlık işleri yürümez kesinlik arzetmesi gerekiyor güvenmiyorum demek için elinde belge bilgi delil kanıt olması gerekmiyor mu bende almanları sevmiyorum şimdi aspirin kullanmayayım mı almanlar bize çok mu dost güvenmiyorum demek toplumda güvensizlik oluşturur ki bu işleri daha da çıkmaza sokar
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23