Artuklu Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Artuklu Belediyesi ile Türk-İş’e bağlı Belediye İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

15 Mart 2019 Cuma 15:48
Artuklu Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Artuklu Belediyesi ile Türk-İş’e bağlı Belediye İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. Taraflar arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi uyarınca Artuklu Belediyesi’nde çalışan 45 daimi 24 geçici işçilerin maaşlarına yüzde 15 ile yüzde 20 oranında zam yapıldı.


Artuklu Belediyesi meclis salonunda düzenlenen törene, Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, Artuklu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak ile Türk-İş’e bağlı Belediye İş Sendikası Siirt-Mardin Şube Başkanı Halit Akınay, yönetim kurulu üyesi Nuri Batur, sendika merkez örgütleme uzmanı Memduh Öztürk ile işçiler hazır katıldı. Burada konuşan Kaymakam Öztürk, toplu iş sözleşmesinin başta işçiler olmak üzere bütün taraflara hayırlar getirmesini, daha güzel hizmetlere daha başarılı çalışmalara vesile olması dileğinde bulundu.


Toplu iş sözleşmesi 1 Nisan 2017 yılı ile 31 Mart 2018 – 1 Nisan 2018 ile 31 Mayıs 2019 dönemince 26 aylık süreyi kapsıyor.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 15:48

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Mart 2019