Seçim 2019 Sayfası

'Artık hiçbir şey eskisi gibi olamaz'

Güney Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulunan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, "Artık hiçbir şey eskisi gibi olamaz" dedi.

17 Nisan 2018 Salı 08:30
'Artık hiçbir şey eskisi gibi olamaz'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve  Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis  bir araya geldi. Rum yönetiminde bir zihniyet değişikliğinin olmadığını belirten Akıncı, "Kaldığımız yerden devam edelim dönemi kapanmıştır" dedi.

ZİHNİYET DEĞİŞİKLİĞİ YOK

 Anastasiadis ile yemekte yeni bir durumun ortaya çıkmadığını ifade eden Akıncı, tarafların pozisyonlarını koruduğunu belirtti.

Akıncı, "Rum tarafının tavrında her hangi bir belirgin farklılaşma göremedik. Hep Rum tarafında bir zihniyet değişikliği olması gerektiğini söyledim. Bu akşam böylesi bir zihniyet değişikliğinin ip uçlarını gördün mü diye soruyorsanız henüz böyle bir şey söz konusu değil. Gelinen aşamada hiçbir şey artık eskisi gibi olamaz. Bu mümkün değildi. Kaldığımız yerden devam edelim dönemi kapanmıştır" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE ÜZERİNDEN DOĞALGAZ UYARISI

Rum tarafına doğalgaz konusunda uyarılar da yaptığını açıklayan Akıncı, Rumların tek taraflı adımlar atmaması gerektiği mesajını verdiğini söyledi.

Akıncı, "Bundan sonra olabilecekler konusunda uyarılarımızı yaptık. Doğalgaz konusu her iki tarafı da ilgilendiriyor. Ya komite kurulmalı, ya aramalar askıya alınmalı ya da Türkiye ile Kıbrıs Türk tarafı birlikte adımlar atar" diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2018 Salı 08:30

YORUM YAZ

 • KocasolakKocasolak1 yıl önce
  Kıbrısa derhal toki tarafından yeni yerleşim konutları yapılıp, anavatandan ve türki coğrafyadan aileler yerleştirmek şart. Demoğrafik yapı değiştirilmeden başarı sağlanamaz.
 • EthiyatEthiyat1 yıl önce
  Yola gelmeye başlamış galiba. En azından Türkiye ile aynı dili konuşması ilerleme sayılır. Milletine güveni gelmeye başlamış. Aselsan silah sistemleri cesaret veriyor.
 • kayakaya1 yıl önce
  Bu pislik bir rum ya adamlar ülkemizde hain çıkarmada üstalar. Bizlerin yeni nesli neden inançlı ve milli yetiştirmemizin önemi ortada. bu eğitim sisteminde maddi kazanç ile yetişen ler bu köpek gibi parayı bas ülkeyi satar . sağlam yeni nesil için hilale ve millete bağlı nesil gelmeli.
 • Hy-hyHy-hy1 yıl önce
  Bu adama asla inanmayın,yalancının tekidir.
 • Sabri GÜÇSabri GÜÇ1 yıl önce
  Ne oldu ? Havandan geçilmiyordu..burnun yerlere sürtüldü mü ?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019