Aday olduğu partiler bile Yavaş'ın arkasında durmuyor

Muhalefetin kadrolu adayı Mansur Yavaş ve CHP tabanı arasındaki kan uyuşmazlığı sahte senet iddialarıyla iyice su yüzüne çıktı. CHP ve İYİ Parti Yavaş hakkındaki iddialar konusunda adeta 3 maymunu oynuyor. Yavaş’ın basın toplantısında yanında az sayıda partili yer alırken, iddialara itirazlar sadece genel başkanlar nezdinde kalıp tabana yansımadı.

15 Mart 2019 Cuma 07:26
Aday olduğu partiler bile Yavaş'ın arkasında durmuyor

CHP tabanıyla ithal aday Mansur Yavaş arasındaki kan uyuşmazlığına senet iddiaları da eklendi. Kampanya başlangıcında afişlerinde ismini öne çıkararak partiyi geri planda bırakan Yavaş'a son iddiaların ardından CHP tabanı sahip çıkmada istekli değil. Yavaş'a ikinci şok ise göstermelik bir iki destek haricinde topa fazla girmeyen ittifak ortağı İYİ Parti'den geldi.

Yeterli destek gelmiyor

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'a yönelik sahte senet suçlamalarına ilişkin soruşturma ve dava sürecine ilişkin yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Her gün yeni iddialar gündeme gelirken, ne CHP ne de 31 Mart'taki ortağı İYİ Parti'den Yavaş'a yeterli miktarda destek gelmiyor.

Uçurum açılıyor

Yavaş, iddiaları reddettiği basın toplantısında bile yanında az sayıda partili vardı. Yavaş aday gösterildiğinde CHP'den ithal aday tepkisi gelmişti. Yavaş'ın senet iddiaları parti ile arasındaki uçurumu iyice açtı.

Tabandan da ses yok

Kampanya başlangıcında afişlerinde ismini öne çıkararak partiyi geri planda bırakan Yavaş'a son iddiaların ardından CHP tabanı da sahip çıkmada istekli değil. CHP'nin 31 Mart mahalli idareler seçimlerinde iş birliği yaptığı ortağı İYİ Parti'den ise güçlü itirazlar gelmiyor. İddialara itirazlar sadece genel başkanlar nezdinde kalıp tabana yansımıyor.

(Yeni Şafak)

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 07:26

YORUM YAZ

 • SelimSelim4 gün önce
  Sahtekarı kim destekler adamlarda böyle bir durum olduğunu görünce onla birlikte çukura batmayı istemiyor demekki.
 • önce vatanönce vatan4 gün önce
  yavaş yavaş çek senet tahsilatı itina ile yapılır yalan beyan verilir vergi kaçırılır hala bu adamı savunan kerkenezler var azıcık omurgalı olun be.
 • sukrusukru4 gün önce
  Biraz gerçeklerden bahsedelim.Yava$ın sahte senetle icra işlemi yapmaya kalktığı gerçekmi? Gerçek.Yava$ın senedi mali kayıda almayıp vergi kaçırdığı gerçekmi? Gerçek.Yava$ın bir yıl boyunca elde ettiği kazancı yaklaşık 3800 TL yani günlük 12 TL göstererek aleni olarak vergi hırsızlığı yaptığı gerçekmi? Gerçek.Şimdi hangi deyyus bunları inkâr edecekse yazsın bekliyoruz.
 • LeventbayLeventbay4 gün önce
  Mansur yavaş alıcak ankarayı. Ankaraya yakışan bir başkan olucak . Kimse çıgırtkanlık yapmasın çenesini yormasın .
 • ihsanihsan4 gün önce
  sahtekara sahip çıkılırmı bundan başkan olurmu
 • harunharun4 gün önce
  Ankara 'ya elveda deakit,kendinizi yırtsanızda parçalasanızda Mansur Yavaş Ankara'nın başkanıdır artık.
 • MUHAMMET YILDIZMUHAMMET YILDIZ4 gün önce
  mansur yavaşın basın toplantısını niye hic bi kanal canlı yayınlamadı.ama bakanın ve iftiraları kim atıyorsa onları hemen canlı yayınladılar.buradan bile anlaşılıyor haksızlık oldugu.mansur yavaş ankarada ipi gögusluyor.o yuzden iftiralar atılıyor
 • Nermin Nermin 5 gün önce
  Biraz vicdanlı siyaset yapın. GERÇEKLERİ örtmeyin.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Mart 2019