Arguvan’da tarım kooperatifi kuruluyor

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Arguvan Tarımsal Kalkınma Kooperatifini kurmak için kolları sıvadı.

21 Haziran 2019 Cuma 16:37
Arguvan’da tarım kooperatifi kuruluyor

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Arguvan Tarımsal Kalkınma Kooperatifini kurmak için kolları sıvadı.


Başkan Kızıldaş bu kapsamda tarım paydaşlarının da katıldığı bir toplantı tertip etti.


Yapılan toplantıya Kızıldaş’ ın yanı sıra İlçe Ziraat Odası Başkanı Turan Aslantürk, İl Tarım Müdürlüğünden Mehmet Alışık ve Cemal Albayrak, İlçe Tarım Müdürlüğünden Deniz Demirtaş ve Mehmet Özdemir, Mali Müşavir Bahattin Ülger,, muhtarlar ve çiftçiler katıldı. Arguvan Belediyesi’nin de kurumsal ortaklık yapacağı kooperatifle birlikte ilçede ve mahallelerinde, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi amaçlanıyor. Kooperatifleşmeyle birlikte alınacak hibe destekleriyle birçok projeyi hayata geçirmeyi planlanıyor. Kooperatif, tıbbi ve aromatik bitkilerden, meyve bahçelerine, arıcılık ve bal üretiminden, tahıl, baklagil ve sebze gibi ürünlerin yetiştirilip, satışının yapılmasını hedefliyor. Kooperatifle aynı zamanda, kırsal mahallelerde hayvancılığın devam etmesini sağlamak amacıyla düşünülen daha düşük maliyetlerle üretim yapılması hedefleniyor.


Arguvan’da çiftçilere kooperatifleşme sayesinde, ürettiklerini tüketicilere daha kolay ulaştırabilecek. Kooperatifin hedefleri arasında üretim seraları, meyve bahçeleri, organik tohum üretimi, Arguvan soğuk hava deposu ve ambalajlama - paketleme servisi, üretim tesisleri ile kooperatif satış yerleri gibi projeler de yer alıyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Haziran 2019 Cuma 16:37

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Temmuz 2019