Arefe günü tatil mi? Arefe günü kamu kurumları ve bankalar açık mı?

On bir ayın sultanı olan Ramazan'ın son 1.5 haftasına giriyoruz. Müslümanların iki bayramından biri olan Ramazan Bayramı 15 Haziran Cuma gününe denk gelmekte. 14 Haziran Perşembe günü ise arefe. Peki arefe günü tatil olacak mı? Arefe günü kamu kurumları ve bankalar açık mı? Soruları merak konusu oldu.

14 Haziran 2018 Perşembe 14:41
Arefe günü tatil mi? Arefe günü kamu kurumları ve bankalar açık mı?

Ramazan Bayramı'na ilişkin açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Ramazan Bayramı nedeniyle idari tatil verme durumu söz konusu değil. Çünkü Ramazan Bayramı cuma gününe, hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle Bakanlar Kurulu idari bir tatil kararı alma gereği duymamıştır." dedi. 2018 Ramazan Bayramı cumaya denk geldiğinden bayramın kaç gün olacağı noktasında resmi açıklama yapılmasa da bayram tatili 4 gün olması bekleniyor. Vatandaşlar arefe günü tatil olacak mı, arefe günü bankalar saat kaça kadar açık olacak sorularını sormakta. Ramazan Bayramı tatili 14 Haziran 2018 öğleden sonra itibari ile başlayacağından Bankalar ve kamu kurumları arefe günü öğlene kadar açık olacak.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 14:41

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mart 2019