Arap Birliği'nden skandal Türkiye hamlesi geldi

Asya ülkesi Suudi Arabistan'ın Zahran şehrinde bugün düzenlenecek, 29'uncu Arap Birliği Zirvesi'nde Birleşik Arap Emirlikleri'nin yönlendirmesiyle, Türkiye karşıtı bir bildirinin çıkartılması hedefleniyor.

15 Nisan 2018 Pazar 15:09
Arap Birliği'nden skandal Türkiye hamlesi geldi

Arap Birliği'ne üye ülkelerin dışişleri bakanlarının Cuma günü biraraya gelmesiyle oluşturulan taslak zirve metninde İran ve Türkiye'yi hedef alan ifadeler yer aldı. İngiltere merkezli yayın yapan Şark-ül Evsat gazetesinin ele geçirdiği taslak metne göre, İran ve Türkiye'nin bazı Arap ülkelerinin içişlerine karıştığı iddia edilerek, Türkiye'nin sınır ötesi terörle mücadele operasyonları hedef alındı.

Türkiye'nin sınır ötesi operasyonları kınandı

Taslak metinde, Türkiye'nin Zeytin Dalı Harekatı’na dil uzatıldı. Metinde, Arap Birliği'nden Afrin Harekatına karşı çıkılması talep edildi. Yine Türkiye'nin Irak'ta PKK terör örgütüne yönelik düzenlediği sınır ötesi askeri operasyonların kınanması ve kayıtsız şartsız geri çekilme talep edilmesi de dikkat çekti.

Katar'a yönelik ambargo devam edecek

Öte yandan zirveden iki gün önce ayrı olarak toplanan BAE, Suudi Arabistan, Mısır ve Bahreyn, 10 aydır Katar'a yönelik uyguladıkları ambargonun devamı konusunda karar aldı. 4 ablukacı ülke, Katar'a daha önce sundukları 13 maddelik listeyi uygulamaya koymasını beklediklerini de açıkladı. 13 maddelik listenin beşinci sırasında Türkiye'nin Katar'daki askeri üssünün kapatılması talebi bulunuyordu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Nisan 2018 Pazar 15:09

YORUM YAZ

 • merdomerdo1 yıl önce
  birleşikarapemirlikleri siztürkiyeninterörlemücadelesinedil uzatacağınızasuriyede yıllarca abdpkkypgpydhernehaltsa ismibunlarişgaletti yıllarca kankusturdusuriyelilerenerdeydinbu güne kadarabd nin tasmalı köpeği sudiler tasmayıne yöne çekti abd sudiler oyöne gidiyor
 • FATİHFATİH1 yıl önce
  abdveisrail inpislikyalaka köpekleribunlar ....
 • pınardemirpınardemir1 yıl önce
  şerefsiz itler kanı bozuklar osmanlının mirasını yiyip bitiremediniz tipsizler...yazık halka sizin gibi kaı bozukların emrindeler ALLAH büyüktür
 • NKNK1 yıl önce
 • Oğuz Oğuz 1 yıl önce
  Kendi kardeşini altın için satıp uykularında boğazlayan bu korkak köpekler yarın öbür gün zaferleeimiz peş peşe geldiğinde ne yüzle gelip bizimle bir olacaklar?alçak bu millet para için Peygamberimizn naaşını bile satmaya kalkar bu köpekler!!bir an önce arapların başını çekenler durdurulmalı.Önceden gizli gizli Osmanlıyı parçalamaya çalıştılar şimdi açık açık yapıyorlar!
 • Şemseddin SancaktarŞemseddin Sancaktar1 yıl önce
  Bu karı kılıklı araplara Cumhurbaşkanı haddını bıldırmesı lazım.Zamannı çoktan gelmiş ve geçiyor.Orda petrol un parasını hırıstıyanlara peşkeş çekıyorlar bır de konuşuyorlar .O topraklar rın çoğu osmanlının gerekırse harekat düzenleyıp ellerınden almak lazım.Şımarık alçaklar onlar hırıstıyanları çağırmasa yataklarına buyur etmese onlarda sılahlarını orta doğuya denemezler
 • Dinarlı Dinarlı 1 yıl önce
  Tasmalarının ucunda kimlerin olduğu çoktandır belli. Osmanlı ya kılıç çekip iflah olan yoktur. Tez zamanda bir kez daha bunu anlayacaklar inşallah.
 • ianadolu kurduianadolu kurdu1 yıl önce
  bu nemrut kafalı münafık güruhununda tepelerine binilmeli adi şerefsizvicdansızlar gebertilmeli islam birliğinin önündeki engellereden biri olan bu şerefsizlere anladıkları dilden cevap verilmeli
 • İsfendiyarHalil EralpİsfendiyarHalil Eralp1 yıl önce
  Şaşacak bir şey yok ; Hz. Muhammede yaptıklarını unuttunuz mu ?
 • Uh-1Uh-11 yıl önce
  Batıya yalakalığa devam!
 • meçulmeçul1 yıl önce
  serefsizler kanı bozuklar vatanını peşkeş çeken satlılıklar hesap günü görüşecez inşallah....
 • levent vurallevent vural1 yıl önce
  Bir bakin bakalim, Arap birligine bagli ulkelerin liderleri yoneticileri nasil o makamlara gelmisler. Tum birligin yuzde kaci miletlerinin iradesini temsil ediyor? Kimi kral, kimi darbe ile yonetime el koymus.
 • Deli dumrulDeli dumrul1 yıl önce
  .... gidin abd denen hayduda köpekluk yapın Türkiye üsleri kaldırsın ki Kararı yağmalamadınız değil mi alemin akıllı tilkisi siz mısınız kendi ırkına gavurun isteği doğrultusunda saldıran çakallar sürüsü haydi be oradan
 • SmcSmc1 yıl önce
  100 yıl öncede böyleymiş bunlar 1400 yıl öncede, neden garıp geliyorki, herkes kendi yoluna o yüzden
 • Celil YAĞMUROĞLUCelil YAĞMUROĞLU1 yıl önce
  Emperyalist güçler Osmanlı devletini parçalayıp kukla Arap devletlri kurdular, mı kurdular, her arap devletine kukla arap liderler yerleştirdilermi yeleştirdiler. İngilizler kendileri tasarladığı bayrakları her arap ülkesine dağıttımı dağıttılar,. Ama emperyalist güçler rahat durmuyor bu defa yeni liderler getirmek için kendine hizmet edecek yeni liderler yetiştirip Orat doğuyu böyle idare ediyor. Kendine göre sistem kurmuşlar. Emperyalistlerin üs kurması bundan dolayı çok kolaydır. Arapların ülkesi yokki. Sanmayın ÜST AKIL bölgeyi rahat bırakır, Türkiye güçlü olmadıkça bölge insanına rahat yok
 • HadanHadan1 yıl önce
  Soysuz itler
 • MisafirMisafir1 yıl önce
  Abd'nin ve israil'in gizli ve açık darbelerle at koşturduğu arap birliğinden gelecek karar bizi hiç şaşırtmaz!çünkü karara bağladık yok kınadık sözlerinin asıl sahiplerinin verdiği emirleri yerine getirdiklerini biliyoruz! Demek ki Türkiye'nin son duruşu abd ve israil'in planlarını çöpe atmasına vesile olmuş ki acısı böyle acınası(selman'ın sahibi trump'un,esad'a hayvan dediği ortadayken!!!) esat'çılık oynayarak ortya koyuyorlar!Ne akıl kaldı nede nizam en büyük tuzakların sahibi gelsin haklarından amin.
 • IbrahimIbrahim1 yıl önce
  Ben bu arplari zaten adam saymiyorum, ve, kimki bu  ...lere imreniyorsa gitsin onlarin ülkesinde yasasin
 • KamikazeKamikaze1 yıl önce
  Bunlar nargile içer ve ihanet eder. Ne yaparsan yap memnun olmazlar Türklerden.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019