Arap Birliği'nden 'Kudüs' açıklaması: En üst düzeyde...

Arap Birliği ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasına karşı "mümkün olan en üst siyasi uygulamayı" hayata geçirmeyi planlıyor

16 Mayıs 2018 Çarşamba 18:55
Arap Birliği'nden 'Kudüs' açıklaması: En üst düzeyde...

Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Husam Zeki, Arap Birliği’nde daimi temsilciler seviyesinde yapılan olağanüstü toplantıda Filistinlilere tam destek verilmesi ve ABD'nin Kudüs kararının reddedilmesi ile ilgili karar tasarısının değerlendirildiğini söyledi.

Toplantının ardından Husam Zeki, Suudi Arabistan'ın Kahire Büyükelçisi ve Arap Birliği Daimi Temsilcisi Usame Nakla ile Filistin Büyükelçisi ve Arap Birliği Daimi Temsilcisi Diyab el-Luh ortak basın toplantısı düzenledi.

Genel Sekreter Yardımcısı Zeki, karar tasarısının yarın yapılacak Dışişleri Bakanları Olağanüstü Toplantısı'nda sunulacağını, tasarının ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail'in Filistin halkına karşı düşmanca tavırlarına karşı Arap Birliğinin alabileceği "en üst siyasi uygulamayı" kapsadığını söyledi.

Tasarıyla ilgili daha fazla ayrıntı vermeyen Zeki, Filistin halkının da mümkün olan en güçlü şekilde destekleneceğini kaydetti.

Suudi Arabistanlı Büyükelçi Nakla da ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail'in Filistin halkına karşı düşmanca tavrının toplantıda değerlendirildiğini ifade etti.

Filistin Büyükelçisi Luh ise ABD'nin Kudüs kararı ve İsrail'in yaptığı katliamlar nedeniyle Filistin'de çok zor bir dönemece girildiğini söyledi.

Bugün daimi temsilciler seviyesinde toplanan Arap Birliği'nin yarın dışişleri bakanları seviyesinde toplanması bekleniyor.

Haber Tarihi: 16 Mayıs 2018 Çarşamba 18:55

YORUM YAZ

 • yunusyunus5 ay önce
  amma ülkeler ha siyonist israil işbirlikçileri abd köpekleri karar alacaklarmış türkiye gibi iptal et abd israille yapılan silah anlaşmalarını da görelim yaptırımların sertliğini yumuşaklıgını yumuşak ülkeler
 • mtmt5 ay önce
  iclerindeki kahpe soysuzlar terorust/haydut kaatillerle isbirlugi yapmasa, cesaretlendirmese bu sehitler gaziler ve işgal olmazdi!
 • mtmt5 ay önce
  İşe yaramaz insanlar...
 • LeventLevent5 ay önce
  Toplansınlar dursunlar. ...
 • sabrisabri5 ay önce
  kendi ic piyasasinin tepkisini azaltmak icin, kandirmaca bir aciklama yapmis bu ganciklar.
 • hüs coşhüs coş5 ay önce
  yapacagınız en büyük eylem israilin orantısız güç kullanması kabul edilemez demek olacaktır.aksi takdirde tramptan fırçayı yersiniz. tramp sizi arap ülkelerinin amarikadaki maddi varlıklarına el koymakla tehdit edecektir. beşli arap çetesitrampn emriyle nasıl katara savaş ilan ettiler. onların tasmaları trmpın elinde. trampın tasması netenyahunun elinde
 • yav he heyav he he5 ay önce
  vay bu sefer fena demek ki yandın israil kesin kınarlar seni ne yani tükürukte bogmaları daha mı iyi bu kınama ile idare et
 • sahinsahin5 ay önce
  simdiye kadar bekle hic bir sey yapma !!simdi de planliyormus !!
 • koray derik koray derik 5 ay önce
  hazır toplanmışken petrol zengini müslüman arap ülkelerinin zekatlarının fakir müslümanlara verilmesi konusunda bir karara varın.

Günün Karikatürü

21 Ekim 2018