Seçim 2019 Sayfası

"Ankara'yı birlikte yöneteceğiz"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki:"Ankara'da çok güzel üniversitelerimiz, öğretim üyelerimiz, sanayicilerimiz, odalarımız, esnaflarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, hemşehri derneklerimiz var. Bunlarla birlikte şehri yöneteceğiz"- "Ankara'ya binden fazla spor alanı yapacağız"

11 Ocak 2019 Cuma 21:53
"Ankara'yı birlikte yöneteceğiz"

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, "Ankara'da çok güzel üniversitelerimiz, öğretim üyelerimiz, sanayicilerimiz, odalarımız, esnaflarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, hemşehri derneklerimiz var. Bunlarla birlikte şehri yöneteceğiz." ifadelerini kullandı.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Özhaseki, Ankara'da faaliyet gösteren 16 radyonun ortak yayınında soruları yanıtladı.

Gençlere, çocuklara, kadınlara, engellilere, yeşile, çevreye yönelen 11 ana başlık altında 111 ayrı proje belirlediklerini ifade eden Özhaseki, "11 ana başlığın hepsinde Ankara lider olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Önceliklerinin metro sistemini çoğaltmak olduğunu belirten Özhaseki, "Şu anda yer üstü ve altı 64 kilometre metro hattı var. Biz bunun üstüne 60 kilometre daha planladık. Ayrıca Ankara'ya binden fazla spor alanı yapacağız." ifadelerine yer verdi.

Özhaseki, Ulus esnafı ile 15 gün içerisinde bir araya geleceğini ve sorunlarını çözeceklerini belirtti.

Mamak'ta kentsel dönüşüm sorunu bulunduğuna işaret eden Özhaseki, "9 bin 200 kişi evlerini alamamışlar. Öncelikle bunu bitirip, o evleri teslim edeceğiz." açıklamasında bulundu.

13 yerde büyük Millet Bahçesi planladıklarını, 55 bin kişilik UEFA standartlarında bir stat yapılacağını dile getiren Özhaseki, "Ankapark'a gelince Melih Bey'in orada çok büyük bir emeği var. Yeni yapılan Eryaman Stadı ve Ankapark'ta çeşitli ihtilaflar var. Bunların giderilmesi lazım. Bunlar da gideriliyor. Ankaragücü, ikinci yarıda maçlarını burada yapacak inşallah.Ankapark da bu yaz büyük hizmet verecek." ifadelerini kullandı.

- "Alımları Ankara'daki yerli üreticilerden yapacağız"

Özhaseki, spor alanlarını mahallelerde de yaygınlaştırmak gerektiğine işaret ederek, "Mini futbol, tenis gibi sahalar yapmak lazım. Bunlarla ilgili de hazırlıkların hepsi yapıldı, binden fazla böyle spor alanı yapılacak. Mahallelerde kreşler yapılması lazım. Ayrıca oyun evleri yapacağız. Annelerin 1-2 saatliğine veya gün boyu çocuklarını bırakabileceği oyun evleri kuracağız." açıklamasında bulundu.

Özhaseki, Ankara'daki otoparkları çoğaltmak gerektiğini belirterek, bunun için yaptıkları planlamaları da paylaştı. Özhaseki, Kültür Yolu Projesi'ne ilişkin detaylar verdi ve "İnşallah başkan olursam, ilçe belediyelerimizle karar vereceğiz ve Ankara'da üretilen bir şey varsa hizmetler için alımları kesinlikle Ankara'daki yerli üreticilerden yapacağız." şeklinde görüş belirtti.

Siteler esnafı için de değişik bir projelerinin bulunduğunu bildiren Özhaseki, "Önümüzdeki günlerde açıklayacağım. Siteler'in çevresinde hazine arazileri var. Üretim haneleri oraya taşıyıp, Siteler'i sadece showroom olarak düzenlemeyi düşünüyoruz. Tabii bu konulara esnaflarımızla oturup birlikte karar vereceğiz." bilgisini verdi.

- "Ben ihale vermem, karşıdakiler kazanır"

Mehmet Özhaseki, "Ankara'da çok güzel üniversitelerimiz, öğretim üyelerimiz, sanayicilerimiz, odalarımız, esnaflarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, hemşehri derneklerimiz var. Bunlarla birlikte şehri yöneteceğiz. Ne yapıyorsanız istişare ederek yaparsanız, inanın sonunda hayır gelir." değerlendirmesinde bulundu.

İhalelerle ilgili prensiplerinin bulunduğunu bildiren Özhaseki, "Ben ihale vermem, karşıdakiler kazanır. Tüm ihaleleri canlı yayınlarım. Kim giriyor, ne kadara alıyor, hepsi canlı yayında vatandaşlar tarafından izlenir." ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ocak 2019 Cuma 21:53

YORUM YAZ

  • FırtınaFırtına3 ay önce
    Sayın Mehmet Özhaseki bey, helal olsun size, tesbitleriniz ve çözüm yollarını görmeniz, orada yaşayan yerel halkla beraber hareket etme düşünceniz farklı ve geniş ufuklu olduğunuzu gösteriyor. Keşke şu bizim Akdeniz kıyı şeridinde bulunan il ve ilçelerede sizin gibi ÖNCE İMANLI EĞITİMLİ LİYAKAT VE EHLİYET sahibi kimseler yönetse. Yapıcı olan yıkıcı olmayan! Bıktık biz burada, ÖNCE LİYAKAT EHLİYET SAHIBİ SONRA SAHTE İMAN SAHİBİ olan gizli yıkıcı ve gelen hizmetlere bile dolaylı yollardan en olmaya çalışan cahillerden! BURADAN EN YETKİLİ KİŞİLERE SESLENIYORUM BU AKDENİZ KIYI ŞERİDİNİN ÖNEMİNİ BÜTÜN DÜNYA GÖRÜYOR VE HUCUM EDİYOR SİZ GÖREMİYORSUNUZ!BU BÖLGE TÜRKİYEYİ VE BÜTÜN DÜNYAYİ BESLEYECEK KADAR VERIMLİ. YILIN ONİKİ AYI HERÇEŞİT ÛRÜN YETİŞİR! SIFIRIN ALTİNA ÇOK NADİR DÛŞER! Sayın ülkeyi yönetenler, lütfen en alt kademeden başlayarak bir yere gelenlerin öğrenim seviyeleri en yüksek olanlarından alsanız ülkenin geleceği açısından daha iyi olur inancındayım. Siz ne dersiniz!! Örnek aldığımızı iddia ettiğimiz Allahın Elçisi ileri atılanı değil geride duranlardan yönetici seçerdi. Acaba neden böyle yapardı! Bu geride duranlar sorumluluğun vebalinin büyük olduğunu bildikleri için geride durup öne atılmazlardı! Şimdikilere ne oluyorda muhtarda dahil yönetime getirilmesi gereken Üniversite mezunları geride duruyorden layık olmayan kişiler öne atılıyor! DOĞRU 1440 yıl önce inen kitap eskilerde kaldı canııım! Allah ve Resulu ne anlar! (HAŞA) Biz modern çağda yaşıyoruz, kendi kendimizi biz daha iyi yönetiriz!! BU BİR UYARIDIR! EY İNSANLAR ÖNCEKİLERDE AYNISINI DEDİLERDE HÜSRANA UĞRADILAR. BİZDE AYNİ HÜSRANA UĞRAMADAN ALLAHDAN BAĞIŞLANMA DİLESEK NE DERSINİZ! Selamlarmı iletir saygılar sunarım.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019